Shoproku 2017
Domů / Novinky / Prozkoumejte skryté klenoty Norimberku

Prozkoumejte skryté klenoty Norimberku

Skvělé tipy na výjimečná místa v Norimberku ✅ objevte skrytou krásu bavorského města - Animod.cz    Poznejte starobylé univerzitní město i jinak, než jak ho ukazují všechny bedekry. Nemusíte strávit hodiny ve frontách u notoricky známých památek. Místo toho poznejte skutečného ducha Norimberku na místech, která často znají jen místní. Vybrali jsme pro vás pět tipů na místa, z nichž si odnesete zážitky, které jen tak nevyblednou.
 

1. Dvůr řemesel (Handwekerhof)

 

Podmanivé kouzlo Starého města (Altstadt) si nejlépe vychutnáte při procházce Dvorem řemesel. Nejde jen o místo, kde zaručeně najdete ty nejkrásnější suvenýry. Malebné krámky mistrů různých řemesel dýchají atmosférou dávných časů, kdy právě za vyhlášenými řemeslníky do Norimberku mířili lidé ze všech koutů Evropy.

 

2. Tradiční klobásy v Behringer's Bratwurstglöcklein

 

Bavorsko je vyhlášeným rájem pro gurmány. Nejde jen o bezpočet výtečných piv, která se tu už po staletí vaří. Nenechte si ujít především vyhlášené norimberské klobásky. Stánky s touto místní pochoutkou najdete po celém městě, ovšem nejlépe si je vychutnáte v některém z tradičních hostinců. Co takhle zasednout k jídlu tam, kde před lety sedával slavný malíř Albrecht Dürer? V tomto hostinci, jehož historie sahá až do 14. století, používají maso od vlastního řezníka a potrpí si na suroviny z místních zdrojů.

 
 
 

3. Hesperidengärten – Zahrady Hesperidek

 

Prohlídky památek si nejlépe užijete, když je proložíte kvalitním odpočinkem. Norimberk je nesmírně bohatý na krásná zákoutí, kde se zastavil čas a dav běžných turistů se jim zatím vyhýbá. Poklidná barokní Zahrada Hesperidek je právě takovým místem. Hesperidky neboli nymfy večera měly hlídat strom, který plodil zlatá jablka. Ve skutečných zahradách si sice zlatá jablka neutrhnete, zato můžete relaxovat v zeleni, projít se mezi sochami, fontánami nebo si prohlédnout velké sluneční hodiny. Potřebné osvěžení poskytne malá kavárna přímo v zahradách.

 

4. The Trempelmarkt – Bleší trh

 

Cestování je o zážitcích, protože ty jediné nemůžete ztratit. Jedním ze zážitků, které byste v Norimberku neměli minout, je místní bleší trh. Návštěva blešího trhu není pouhým nakupováním, ale společenskou událostí, při níž se lidé setkávají, sdílejí a dobře se baví. Nejde jen o bezpočet stánků s kousky minulosti, ale o skutečnou říši divů. Pro všechny cestovatele, kteří se chtějí dotknout skutečného života Norimberčanů, je Trempelmarkt neodolatelným lákadlem. Starožitnosti i věci zdánlivě všední, k nimž ale prodávají přikládají barvité příběhy.

 
 
 

5. Muzeum hraček

 

Už 600 let je Norimberk proslulý díky výrobě hraček. Středověcí řemeslníci svými mistrovskými postavičkami nadchli celý svět. Později se přidaly legendární cínové postavičky a propracované mechanické hračky z kovu. Kde jinde by tedy mělo být to pravé Muzeum hraček než právě v Norimberku? Můžete si prohlédnout dobové domečky pro panenky, vláčky a železnice i velkou expozici panenek napříč staletími. Muzeum nadchne jak malé, tak velké návštěvníky.

 
Související zboží
Norimberk: kouzelné staré město & wellness hotel, 4 dny / 3 noci, 2 os., snídaně + 1x večeře Norimberk: kouzelné staré město & wellness hotel, 4 dny / 3 noci, 2 os. , snídaně + 1x večeře Kód: 59
Zlevněno z 14.340 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 5.999 Kč
Více informací
Norimberk: kouzelné staré město & wellness hotel, 3 dny / 2 noci, 2 os., snídaně Norimberk: kouzelné staré město & wellness hotel, 3 dny / 2 noci, 2 os. , snídaně Kód: 57
Zlevněno z 7.200 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 3.599 Kč
Více informací
Norimberk: kouzelné staré město & wellness hotel, 4 dny / 3 noci, 2 os., snídaně Norimberk: kouzelné staré město & wellness hotel, 4 dny / 3 noci, 2 os. , snídaně Kód: 58
Zlevněno z 11.130 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 5.199 Kč
Více informací
Norimberk: moderní hotel v centru města, 3 dny / 2 noci, 2 os., snídaně Norimberk: moderní hotel v centru města, 3 dny / 2 noci, 2 os. , snídaně Kód: 609
Zlevněno z 5.390 Kč (Naše normální cena.)
nyní jen 2.799 Kč
Více informací