Rakousko: Krásy horské krajiny, kulturní památky a chutná gastronomie.

Pokud hledáte ideální destinaci pro vaši další dovolenou, Rakousko by mohlo být tou správnou volbou pro vás! Toto kouzelné středoevropské země je plné přírodních krás, kulturních památek a chutné gastronomie.

Jeden z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Rakousko, je jeho horská krajina, která nabízí mnoho možností pro turistické výlety a outdoorové aktivity. Můžete se projít vysokohorskými pastvinami, vyzkoušet si lyžování na některém z mnoha světoznámých lyžařských středisek, nebo si vyzkoušet horskou cyklistiku nebo jízdu na koni.

Navíc Rakousko je plné kulturních památek a historických měst, jako je Vídeň, Salzburg nebo Innsbruck, kde můžete navštívit mnoho muzeí, galerií a krásných architektonických památek. V Rakousku najdete také mnoho termálních lázní a wellness center, které nabízejí relaxaci a péči o tělo.

Kromě toho je rakouská gastronomie velmi chutná a proslulá po celém světě. Můžete ochutnat tradiční rakouské pokrmy jako Wiener Schnitzel, Tafelspitz nebo Sachertorte. A pokud máte rádi víno, rakouské víno bude pro vás příjemným překvapením.

Tak neváhejte a vydejte se objevovat krásy Rakouska!


Vídeňský centrální hřbitov: Průvodce tajemstvím

Vídeňský centrální hřbitov: Průvodce tajemstvím historie a tipy pro ubytování v srdci metropole

Vídeňský centrální hřbitov, známý jako Zentralfriedhof, je pokladnicí historie a kultury. Je místem posledního odpočinku mnoha slavných osobností a nabízí úchvatný pohled na vídeňskou architekturu. Prozkoumejte s námi tento fascinující hřbitov a získejte tipy na ideální ubytování v srdci Vídně, odkud můžete snadno navštívit další atrakce rakouské metropole.


Objevte Kahlenberg: Skvost Vídně plný tajemství a krás

Objevte Kahlenberg: Skvost Vídně plný tajemství a krás

Vídeň je město plné historie a kultury, ale také překrásných přírodních scenérií. Jedním z takových míst je Kahlenberg. Tento kopec nabízí úchvatné pohledy na město, historické památky a řadu outdoor aktivit. Navíc, pobyt v centru Vídně vám umožní snadný přístup k všem hlavním atrakcím.


Divadlo Burgtheater: Klenot Vídně

Divadlo Burgtheater: Klenot Vídně, jehož návštěva je životní zážitkem

Burgtheater ve Vídni je více než jen divadlo. Je to místo, kde se setkávají historie, kultura a umění. Od doby svého založení v roce 1741 se stalo nezbytnou součástí kulturního života města. Tato impozantní budova je dokonalým příkladem neoklasicistické architektury, která vás ohromí svými detaily. Ale co Burgtheater opravdu odlišuje, je jeho nekompromisní kvalita programu, který představuje špičku divadelního umění. V Burgtheateru můžete očekávat zážitky, které vám zůstanou navždy v paměti.


5 neodolatelných důvodů proč navštívit zámek Grafenegg

5 neodolatelných důvodů proč navštívit zámek Grafenegg v Rakousku

Vítejte v malebném světě zámku Grafenegg v Rakousku. Tento historický skvost nabízí fascinující mix gotické a renesanční architektury, obklopený rozlehlými zahradami a parky. Zámek je domovem řady kulturních událostí, včetně prestižního letního festivalu klasické hudby. Připravte se na objevování této jedinečné destinace, plné historie, umění a přírodní krásy.


Navštivte Hrad Hochosterwitz

Navštivte Hrad Hochosterwitz: Oživení Historie a Nezapomenutelné Výhledy

Náš dnešní cíl nás zavede do srdce Rakouska - k nádhernému hradu Hochosterwitz. Tento významný středověký hrad fascinuje nejen svými ohromujícími výhledy na okolní krajinu, ale i unikátním průchodem 14 branami. Hochosterwitz je plný historie a tajemství, které jen čekají na své objevení. Připojte se k nám na této cestě plné objevování a kouzla.


Vídeňská radnice: Památka, kterou musíte navštívit

Vídeňská radnice: Památka, kterou musíte navštívit

Vídeňská radnice je pravým klenotem Vídně, města plného historie a kultury. Tento novogotický architektonický skvost, který je středem politického a kulturního života ve městě, je jednou z nejikoničtějších staveb Vídně. Od impozantní sedmipatrové věže až po nádherné interiéry a bohatý kulturní program, Vídeňská radnice je více než jen místo správy města - je to místo, kde se setkává minulost s přítomností, a kde se návštěvníci mohou ponořit do srdce vídeňské kultury a historie.


Navštivte Prater ve Vídni: Historie, Zajímavosti a Tipů na Výlet

Navštivte Prater ve Vídni: Historie, Zajímavosti a Tipů na Výlet

Prater ve Vídni, kdysi královské lovecké revíry, je nyní fascinující místo, kde se historie, zábava a příroda spojují v jedinečný celek. Odtud můžete obdivovat město z ikonického obřího kola Riesenrad, nebo prozkoumat park pěšky či na kole. Prater je místo, které nabízí zážitky pro všechny věkové kategorie. Užijte si den plný dobrodružství a objevování.


Objevte Klenoty Grazu: Průvodce pro Turisty

Přitažlivost Grazu: Cesta k překvapení a dobrodružství

Graz, malebné město v jižním Rakousku, je mistrovským spojením historie a moderny. Malebné uličky Starého města, plné architektonických skvostů, se mísí s futuristickými stavbami jako je Dům umění a plovoucí ostrov Mur. Okouzlující krajina plná vinic a výhledy na Alpy zahrnují do své náruče toto město plné dobrodružství. Připravte se na cestu, na kterou nezapomenete!


Navštivte Hallstatt: Ráj pro milovníky přírody, historie a kultury

Ponořte se do kouzla Hallstattu: Místo, které musíte zažít

Hallstatt, perla skrytá v srdci Rakouska, je malebné městečko obklopené majestátními horami a zrcadlícím se Hallstättským jezerem. Jeho pastelové domy, bohatá historie a kultura činí z tohoto místa ideální destinaci pro cestovatele. Prozkoumejte nejstarší solný důl na světě, objevte místní kulturu a vychutnejte si lahodnou rakouskou kuchyni. Hallstatt je destinace, kterou je třeba zažít.


Eisriesenwelt: Obrovská Krása Ledového Světa

Eisriesenwelt: Obrovská Krása Ledového Světa

Vítejte v Eisriesenwelt, největší ledové jeskyni na světě, skryté v srdci rakouských Alp. Tento zázrak přírody vás uchvátí svými nádhernými ledovými útvary, fascinující historií a dechberoucími výhledy. Prohlídka vás zavede do hlubin země, kde se setkáte s tajemným a krásným světem ledových soch. Eisriesenwelt je jedinečný zážitek, který si nesmíte nechat ujít!


Proč navštívit pevnost Hohensalzburg: Zajímavosti, lanovka a mnohem více!

Proč navštívit pevnost Hohensalzburg: Zajímavosti, lanovka a mnohem více!

Pevnost Hohensalzburg, jedna z největších středověkých pevností v Evropě, se tyčí nad rakouským Salzburgem. S tisíciletou historií, pevnost nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek plný historických zajímavostí, úchvatných výhledů a kulturních akcí. Vystoupání lanovkou Festungsbahn přidává další rozměr dobrodružství. Nečekejte a vydejte se na objevování tohoto kouzelného místa!


Krimmlské vodopády: Salcburské divadlo přírody

Krimmlské vodopády: Salcburské divadlo přírody

Krimmlské vodopády, které se pyšní titulem nejvyššího vodopádu Rakouska a pátého nejvyššího na světě, představují jeden z nejúžasnějších přírodních divů Evropy. Nacházejí se v národním parku Hohe Tauern, kde nabízejí turistům i milovníkům přírody nezapomenutelný zážitek. Při návštěvě této malebné oblasti objevíte fascinující krajinu, bohatou historii a kulturu, a také mnoho možností pro outdoorové aktivity.


Těžba v Leogangu: Historie, zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Těžba v Leogangu: Historie, zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Leogang, malebná obec v rakouském Salcbursku, skrývá tajemství své bohaté těžební historie. V tomto úvodním článku vás seznámíme s dolama Leogangu, kde se kdysi těžilo stříbro a měď. Prozkoumejte místní Hornické muzeum a nasávejte atmosféru tohoto jedinečného místa, které je ideálním cílem pro milovníky historie a přírody.


Zoologická zahrada Salzburg: Proč ji navštívit a co zde objevit

Zoologická zahrada Salzburg: Proč ji navštívit a co zde objevit

Zažijte nevšední dobrodružství v srdci malebného Salzburgu! Zoologická zahrada Salzburg vás zve na nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Připravte se na cestu kolem světa, aniž byste opustili město, a setkejte se s více než 1 200 zvířaty z celého světa, která zde na vás čekají.

Prozkoumejte africkou savanu, americkou džungli, asijské hory a další fascinující prostředí, která představují domov pro nejrůznější druhy zvířat. Poznejte zblízka exotické tvory, jako jsou sloni, žirafy, jaguáři nebo klokani, a zjistěte více o jejich životě a přirozeném prostředí.


Zajímavosti a okolí Salzburska: Nejlepší místa k návštěvě

Zajímavosti a okolí Salzburska: Nejlepší místa k návštěvě

Salzbursko, jeden z devíti rakouských spolkových zemí, se nachází v srdci Alp a láká turisty svými malebnými městy, bohatou historií a nádhernou přírodou. Salzburg, hlavní město regionu, je proslulé jako rodiště Wolfganga Amadea Mozarta a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Salzbursko však nabízí mnohem více než jen své hlavní město.

Malebné horské vesnice, jako je Hallstatt, nebo lázeňská města, jako je Bad Gastein, přitahují návštěvníky svým jedinečným kouzlem a pestrým možnostem volnočasových aktivit. Navíc se zde nachází několik přírodních úkazů, jako je Eisriesenwelt - největší ledovcová jeskyně na světě, či Königssee, který překračuje hranice do Německa.

Salzbursko je ideální destinace pro ty, kteří hledají kulturní zážitky, sportovní aktivity či relaxaci v náruči malebné alpské přírody. Nečekejte a objevte kouzlo tohoto rakouského regionu.


Tajemný Zámek Franzensburg: Hřiště a jezero plné zábavy

Tajemný Zámek Franzensburg: Hřiště a jezero plné zábavy

Vítejte v kouzelném světě zámku Franzensburg! Tento historický poklad leží v malebném prostředí Laxenburgu, nedaleko Vídně, a představuje dokonalou destinaci pro rodinný výlet či romantické setkání. Zámek, obklopený zelenými zahradami a nádherným jezerem, je ideálním místem pro odpočinek, zábavu a objevování.

Franzensburg je nejen architektonickým zázrakem, ale také místem, kde si návštěvníci mohou užít mnoho aktivit. Pro děti i dospělé je zde k dispozici velké hřiště, a jezero nabízí rozmanité vodní sporty a romantické plavby lodí. Navíc si milovníci historie a umění mohou prohlédnout zámecké muzeum a nejrůznější výstavy.

Přidejte se k nám na cestě za objevováním tajemného zámku Franzensburg a jeho okolí, kde si každý přijde na své. Těšíme se na vaši návštěvu!


Připravte se na objevení kouzel Paláce Hofburg a Sisi Muzea

Připravte se na objevení kouzel Paláce Hofburg a Sisi Muzea

Ve srdci Vídně, města bohaté historie a kultury, se nachází impozantní Palác Hofburg a Sisi Muzeum. Tyto unikátní památky odkrývají tajemství Habsburského impéria a záhadné císařovny Sisi. Navštivte tyto ikonické místa a ponořte se do fascinujícího světa minulosti, plného krásy, umění a politických intrik.

Palác Hofburg je dokonalou ukázkou nádherné architektury a luxusu, kterým Habsburkové disponovali. Sisi Muzeum vám přinese jedinečný pohled na život jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších panovnic v dějinách. Tato muzea skrývají příběhy plné naděje, lásky a tragédie, které vás inspirují a přenesou do světa, který už dávno zmizel.

Nenechte si ujít příležitost prožít tento nezapomenutelný zážitek a objevte důležitou část evropské historie. Plánujte svou návštěvu Paláce Hofburg a Sisi Muzea ještě dnes a připravte se na dobrodružství, které vás změní.


Cyklostezky v Radstadtu

Cyklostezky v Radstadtu: Objevujte alpskou krajinu na kole

Radstadt, rakouské město v oblasti Salcbursko, je rájem pro cyklistické nadšence. Město je obklopeno nádhernou alpskou krajinou a nabízí řadu cyklostezek, které jsou vhodné pro cyklisty různých úrovní zdatnosti. Ennsradweg, Tauernradweg a Murradweg jsou nejpopulárnější cyklostezky v Radstadtu, které vám umožní objevovat krásy této oblasti na kole. Pokud hledáte aktivní dovolenou plnou krásné přírody, není co řešit - vydejte se na cyklostezky v Radstadtu!


Vídeňská zoo, známá také pod názvem Tiergarten Schönbrunn

Objevte exotický svět zvířat v srdci Vídně: Návštěva Vídeňské zoo

Vídeňská zoo, jedna z nejstarších a největších zoologických zahrad na světě, nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevit exotický svět zvířat v samém srdci rakouské metropole. S více než 700 druhy zvířat z celého světa, od tradičních druhů až po ty vzácné, se jedná o jednu z nejrozmanitějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Vídně. Zajímavé expozice, interaktivní zóny a programy ochrany ohrožených druhů činí návštěvu Vídeňské zoo zážitkem pro celou rodinu.


Gasometer ve Vídni: Zážitek z moderního multifunkčního komplexu pro turisty

Gasometer ve Vídni: Zážitek z moderního multifunkčního komplexu pro turisty

Gasometer ve Vídni je neobvyklým turistickým cílem, který nabízí jedinečný zážitek z přeměny bývalých plynojemů na moderní a živoucí komplex. Tento multifunkční prostor nabízí obchody, restaurace, kulturní akce a mnoho dalšího, co láká nejen místní obyvatele, ale také turisty. Přeměna průmyslové zóny na moderní obytnou a kulturní zónu učinila z Gasometeru jednu z nejúspěšnějších přestaveb průmyslových objektů na světě.


Zámek Schönbrunn

Navštivte zámek Schönbrunn: objevte historii, architekturu a zahrady Rakouska

Zámek Schönbrunn se nachází v Rakousku, pouhých 20 minut od centra Vídně. Tento krásný zámek, který je světovým dědictvím UNESCO, je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Rakouska. Schönbrunn nabízí návštěvníkům krásné zahrady, historické interiéry, muzea, kavárny a mnoho aktivit pro dospělé i děti. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, zámek Schönbrunn je pro vás to pravé místo.


Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Vídeň nabízí hned několik ukrytých skvostů, které ale najdete jen v případě, že se budete chtít podívat dál než jen do turistického centra. Pokud jste v hlavním městě Rakouska poprvé, určitě absolvujte historický okruh zahrnující zámek Hofburg, radnici, katedrálu svatého Štěpána i hotel Sacher.
Až tohle všechno zvládnete, možná si budete chtít odpočinout od ruchu centra a vyrazit na klidnější, ale ne méně zajímavá místa. Díky našemu článku ale nemusíte jejich hledáním strávit pár hodin na internetu. 5 nejzajímavějších skrytých klenotů Vídně jsme pro vás sepsali a přidáváme i mapku, abyste zbytečně nebloudili.


Salzburg: Objevte kouzlo této rakouské kulturní metropole!

Salzburg: Objevte kouzlo této rakouské kulturní metropole!

Salzburg je krásné město ležící v srdci Rakouska a nabízí mnoho kulturních a historických památek, ale také vynikající gastronomii a nádhernou přírodu. Pro ty, kteří touží po dovolené plné zážitků, je Salzburg ideální destinací. Od návštěvy pevnosti Hohensalzburg a procházky starým městem až po ochutnání tradičních rakouských jídel a projížďku po břehu řeky Salzach, Salzburg nabízí nekonečné množství zábavy a objevování. Pokud hledáte místo, kde se můžete zrelaxovat a užít si nějaký čas s rodinou nebo přáteli, Salzburg je tou správnou volbou. Připojte se k nám a zjistěte více o tom, co můžete v Salzburgu vidět, zažít a ochutnat!