Pokud hledáte ideální destinaci pro vaši další dovolenou, Rakousko by mohlo být tou správnou volbou pro vás! Toto kouzelné středoevropské země je plné přírodních krás, kulturních památek a chutné gastronomie.

Jeden z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Rakousko, je jeho horská krajina, která nabízí mnoho možností pro turistické výlety a outdoorové aktivity. Můžete se projít vysokohorskými pastvinami, vyzkoušet si lyžování na některém z mnoha světoznámých lyžařských středisek, nebo si vyzkoušet horskou cyklistiku nebo jízdu na koni.

Navíc Rakousko je plné kulturních památek a historických měst, jako je Vídeň, Salzburg nebo Innsbruck, kde můžete navštívit mnoho muzeí, galerií a krásných architektonických památek. V Rakousku najdete také mnoho termálních lázní a wellness center, které nabízejí relaxaci a péči o tělo.

Kromě toho je rakouská gastronomie velmi chutná a proslulá po celém světě. Můžete ochutnat tradiční rakouské pokrmy jako Wiener Schnitzel, Tafelspitz nebo Sachertorte. A pokud máte rádi víno, rakouské víno bude pro vás příjemným překvapením.

Tak neváhejte a vydejte se objevovat krásy Rakouska!


Cyklostezky v Radstadtu

Cyklostezky v Radstadtu: Objevujte alpskou krajinu na kole

Radstadt, rakouské město v oblasti Salcbursko, je rájem pro cyklistické nadšence. Město je obklopeno nádhernou alpskou krajinou a nabízí řadu cyklostezek, které jsou vhodné pro cyklisty různých úrovní zdatnosti. Ennsradweg, Tauernradweg a Murradweg jsou nejpopulárnější cyklostezky v Radstadtu, které vám umožní objevovat krásy této oblasti na kole. Pokud hledáte aktivní dovolenou plnou krásné přírody, není co řešit - vydejte se na cyklostezky v Radstadtu!


Vídeňská zoo, známá také pod názvem Tiergarten Schönbrunn

Objevte exotický svět zvířat v srdci Vídně: Návštěva Vídeňské zoo

Vídeňská zoo, jedna z nejstarších a největších zoologických zahrad na světě, nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevit exotický svět zvířat v samém srdci rakouské metropole. S více než 700 druhy zvířat z celého světa, od tradičních druhů až po ty vzácné, se jedná o jednu z nejrozmanitějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Vídně. Zajímavé expozice, interaktivní zóny a programy ochrany ohrožených druhů činí návštěvu Vídeňské zoo zážitkem pro celou rodinu.


Gasometer ve Vídni: Zážitek z moderního multifunkčního komplexu pro turisty

Gasometer ve Vídni: Zážitek z moderního multifunkčního komplexu pro turisty

Gasometer ve Vídni je neobvyklým turistickým cílem, který nabízí jedinečný zážitek z přeměny bývalých plynojemů na moderní a živoucí komplex. Tento multifunkční prostor nabízí obchody, restaurace, kulturní akce a mnoho dalšího, co láká nejen místní obyvatele, ale také turisty. Přeměna průmyslové zóny na moderní obytnou a kulturní zónu učinila z Gasometeru jednu z nejúspěšnějších přestaveb průmyslových objektů na světě.


Zámek Schönbrunn

Navštivte zámek Schönbrunn: objevte historii, architekturu a zahrady Rakouska

Zámek Schönbrunn se nachází v Rakousku, pouhých 20 minut od centra Vídně. Tento krásný zámek, který je světovým dědictvím UNESCO, je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Rakouska. Schönbrunn nabízí návštěvníkům krásné zahrady, historické interiéry, muzea, kavárny a mnoho aktivit pro dospělé i děti. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, zámek Schönbrunn je pro vás to pravé místo.


Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Vídeň nabízí hned několik ukrytých skvostů, které ale najdete jen v případě, že se budete chtít podívat dál než jen do turistického centra. Pokud jste v hlavním městě Rakouska poprvé, určitě absolvujte historický okruh zahrnující zámek Hofburg, radnici, katedrálu svatého Štěpána i hotel Sacher.
Až tohle všechno zvládnete, možná si budete chtít odpočinout od ruchu centra a vyrazit na klidnější, ale ne méně zajímavá místa. Díky našemu článku ale nemusíte jejich hledáním strávit pár hodin na internetu. 5 nejzajímavějších skrytých klenotů Vídně jsme pro vás sepsali a přidáváme i mapku, abyste zbytečně nebloudili.


Salzburg: Objevte kouzlo této rakouské kulturní metropole!

Salzburg: Objevte kouzlo této rakouské kulturní metropole!

Salzburg je krásné město ležící v srdci Rakouska a nabízí mnoho kulturních a historických památek, ale také vynikající gastronomii a nádhernou přírodu. Pro ty, kteří touží po dovolené plné zážitků, je Salzburg ideální destinací. Od návštěvy pevnosti Hohensalzburg a procházky starým městem až po ochutnání tradičních rakouských jídel a projížďku po břehu řeky Salzach, Salzburg nabízí nekonečné množství zábavy a objevování. Pokud hledáte místo, kde se můžete zrelaxovat a užít si nějaký čas s rodinou nebo přáteli, Salzburg je tou správnou volbou. Připojte se k nám a zjistěte více o tom, co můžete v Salzburgu vidět, zažít a ochutnat!