Střední Čechy jsou oblast ležící v blízkosti hlavního města Prahy a přestože jsou z velké části urbanizované, najdete zde také mnoho přírodních krás a historických památek. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turisty, kteří sem přijíždějí prozkoumat krásy středního Čech a užít si místní kulturu.

Začněme turistickými atrakcemi hlavního města Prahy. Praha je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě a je plná památek, jako jsou Karlův most, Pražský hrad, Staroměstské náměstí a mnoho dalších. Kromě toho nabízí Praha také mnoho kulturních aktivit, jako jsou koncerty, festivaly a umělecké výstavy.

Pokud se vydáte z Prahy do okolí, můžete navštívit města a vesnice s bohatou historií a kulturou. Například Kutná Hora je město s mnoha památkami, jako je kostnice a katedrála sv. Barbory. Další zajímavé místo je Mělník, město na soutoku Vltavy a Labe, kde si můžete prohlédnout zámek, vinné sklípky a procházet se historickým centrem.

Pro milovníky přírody jsou střední Čechy ideálním místem k návštěvě. Český kras je národní park plný jeskyní a podzemních řek. Mezi nejznámější jeskyně patří Koněpruské jeskyně, jeskyně Bozkovské doliny a jeskyně na Výpřeči. Milovníci turistiky mohou navštívit také Křivoklátsko, oblast s rozlehlými lesy a malebnými vesnicemi. Zde se nachází i hrad Křivoklát, který je možné navštívit.

Střední Čechy jsou také oblastí s mnoha kulturními akcemi a festivaly. Mezi nejznámější patří například Měsíc fotografie, Mezinárodní festival dokumentárních filmů a Letní shakespearovské slavnosti v Praze. V mnoha městech a vesnicích jsou také každoročně pořádány tradiční slavnosti, jako jsou například slavnosti piva v Plzni nebo slavnosti jídla a vína v Kutné Hoře.


Karlštejn Animod

Proč byste měli navštívit Karlštejn – historický poklad v srdci Čech

Karlštejn, historický poklad v srdci Čech, je gotický hrad založený Karlem IV. v 14. století. Navštívit Karlštejn znamená nahlédnout do minulosti, obdivovat impozantní architekturu a prozkoumat malebné okolí. Tento ikonický hrad, jen 30 km od Prahy, nabízí bohatou kulturu a snadnou dostupnost pro jednodenní výlety nebo víkendové pobyty. Nechte se okouzlit jedinečným kouzlem a atmosférou Karlštejna a zařaďte jej na svůj seznam míst k navštívení.


Zámek Zbiroh: Krásná historická památka v západních Čechách

Zámek Zbiroh: Krásná historická památka v západních Čechách

Zámek Zbiroh je jedním z nejkrásnějších zámků v západních Čechách a patří mezi nejvýznamnější historické památky této oblasti. S více než 400 lety historie, nádhernou architekturou a bohatou sbírkou uměleckých děl a historických artefaktů, je to místo, které stojí za návštěvu. Navštivte Zámek Zbiroh a prožijte nezapomenutelné okamžiky v romantickém parku nebo v historických interiérech zámku.


Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně - krása podzemního světa a okolní turistické atrakce

Koněpruské jeskyně jsou nádhernou podzemní lokalitou v České republice. Kromě jeskyní samotných se v okolí nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako například hrad Karlštejn, zřícenina hradu Točník a přírodní rezervace Karlštejnsko. Tato lokalita nabízí skvělé možnosti pro aktivní i pasivní odpočinek a stojí za návštěvu pro návštěvníky všech věkových kategorií.