Budapešť

Dobré jídlo je jedním z dobrých důvodů, proč se vydat na výlet do Budapešti. Pochutnáte si zde na poctivém paprikovém guláši, langoších, klobásách a salámech, ale třeba také na husích játrech. Všechny dobroty naleznete pod jednou střechou ve Velká tržnici „Központi Vásárcsarnok“, která je je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst ve městě. A až vám vytráví, můžete navštívit citadelu na Gellértově hoře a přilehlý Hradní vrch, odkud můžete obdivovat městě pěkně z výšky. Určitě si nenechte ujít procházku po jedné z nejstarších a nejznámějších maďarských ulic Váci, kde poznáte nejen rušný komerční život velkoměsta, ale můžete se zastavit na dobrou kávu nebo i něco ostřejšího v jedné z mnoha kaváren. Co by to bylo za návštěvu Budapešti, kdybyste nenavštívili některé z místních termálních lázní? Koupání v kulisách novogotického areálu lázně Széchenyi vás uchvátí. Budapešť stojí vždy za návštěvu.


Maďarsko Buapešť

Objevte kouzlo Maďarska - cestování plné kultury, historie a relaxace

Vydáte-li se na cestu do Maďarska, můžete se těšit na zážitky plné historie, kultury a relaxace. Tato středoevropská země nabízí návštěvníkům nádherné památky, bohatou gastronomickou scénu, termální lázně, ale také krásnou přírodu a mnoho dalšího. Přečtěte si náš článek a nechte se inspirovat prozkoumáním kouzel Maďarska.


Prozkoumejte skryté klenoty Budapešti

Prozkoumejte skryté klenoty Budapešti

Rybářská bašta, Budínský hrad, budova parlamentu. Pokud jste tato lákadla Budapeště viděli už několikrát a toužíte po něčem jiném, nebo jen dáváte přednost méně turisticky známým lokalitám, hlavní město Maďarska vám má co nabídnout. Přečtěte si našich 5 tipů na místa, která v klasických průvodcích nenajdete, ale budete z nich nadšení.