Itálie

Itálie je nádherná rozmanitá země, kde si každý najde to svoje. Najdete zde dokonalou kombinaci horských masivů v Dolomitech, bujné středomořské vegetace kolem jezera Lago di Garda i dlouhých pláží a průzračného moře. Historická města plné vzácných památek jsou v ostrém kontrastu s moderními metropolemi i s ospalými vesničkami na venkově. Navštivte Řím, Benátky, Veronu, Florencii nebo Siennu. Jeden den můžete v palácích a muzeích obdivovat vzácná umělecká díla a druhý den si vychutnávat víno v některé z mnoha soukromých vinic, které obklopují olivové hájů a vedou k nim cypřišové aleje. Tajemství Vatikánu: Zajímavosti, které byste neměli přehlédnout Milujete středomořskou kuchyni? Itálie je přímo rájem všech gurmánů a pizzu, těstoviny s mořskými plody. Prozkoumejte skryté klenoty Lago di Garda.

Tipy na výlety


Prozkoumejte skryté klenoty Říma

Prozkoumejte skryté klenoty Říma

O Koloseu, Pantheonu nebo Piazza Navona se dočtete všude. My vám poradíme, jak z Říma vidět co nejvíce a neztrácet přitom čas ve frontě na vstup do Vatikánu. Někdy totiž jen stačí vydat se postranními uličkami a objevíte to pravé kouzlo italské metropole, které s turistickou mapkou nenajdete.


Prozkoumejte skryté klenoty Benátek

Prozkoumejte skryté klenoty Benátek

Benátky jsou obrovským lákadlem pro lidi z celého světa. Město je součástí UNESCO a díky bohaté historii překypuje památkami a uměleckými skvosty. Venezia patří k nejnavštěvovanějším místům na severu Itálie. Přesto se tu najdou jedinečná zákoutí a zážitky, o nichž mnoho lidí neví. Následujících 5 tipů vám pomůže některé odhalit.


Prozkoumejte skryté klenoty Lago di Garda

Prozkoumejte skryté klenoty Lago di Garda

Největší italské jezero rozprostřené pod Alpami se pyšní nádhernými vyhlídkami, trasami pro treky i cyklistické výlety a obecně sportovní vyžití všeho druhu. Zároveň je to oáza odpočinku a kulturních krás. Pokud hledáte neotřelá místa a nevšední zážitky, pak jistě využijete následujících pět tipů, kam v okolí Gardského jezera vyrazit.