Maďarsko

Když se řekne Maďarsko, mnohým z nás se vybaví termální lázně, dobroty jako jsou uherák nebo čabajka, dovolená u Balatonu nebo světoznámá vinařská oblast Tokaj. Maďarsko toho ale nabízí mnohem víc a nudit se zde rozhodně nebudete. Určitě byste měli navštívit Budapešť, která je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst na světě a ne nadarmo se jí přezdívá Perla Dunaje. Budapešť se pyšní mnoha kulturními památkami jako je Královský palác, překrásný Matyášův chrám a běloskvoucí Rybářská bašta, odkud je nádherný výhled na celé město. Po prohlídce města si vychutnáte relaxaci v termálních lázních a večer potom plavbu po Dunaji. Termální lázně s léčivými účinky se ale nacházejí po celém Maďarsku a vyplatí se tam vyrazit i na více dnů. Mezi nejznámější patří Hévíz, Sárvár, Zalakaros, Mosommagyaróvár nebo Bük.


Maďarsko Buapešť

Objevte kouzlo Maďarska - cestování plné kultury, historie a relaxace

Vydáte-li se na cestu do Maďarska, můžete se těšit na zážitky plné historie, kultury a relaxace. Tato středoevropská země nabízí návštěvníkům nádherné památky, bohatou gastronomickou scénu, termální lázně, ale také krásnou přírodu a mnoho dalšího. Přečtěte si náš článek a nechte se inspirovat prozkoumáním kouzel Maďarska.


Prozkoumejte skryté klenoty Budapešti

Prozkoumejte skryté klenoty Budapešti

Rybářská bašta, Budínský hrad, budova parlamentu. Pokud jste tato lákadla Budapeště viděli už několikrát a toužíte po něčem jiném, nebo jen dáváte přednost méně turisticky známým lokalitám, hlavní město Maďarska vám má co nabídnout. Přečtěte si našich 5 tipů na místa, která v klasických průvodcích nenajdete, ale budete z nich nadšení.