Rakousko

Dovolená v Rakousku poskytuje ideální příležitost k útěku od stresu každodenního života. Ideální je kombinace pobytu v přírodě i v některé z metropolí. Když do Alp zavítá zima a sníh, hory ožijí novým životem. Vyjděte si na romantický výlet do útulné alpské chaty nebo si užijte den plný slunce a lyžovánív čerstvě napadnutém sněhu. Alpy lákají k návštěvě i v létě – zelené louky, horská jezera a ohromující výhledy na vás čekají, ať už se vydáte za poznáváním Alp pěšky nebo i na kole. Vídeň vás nadchne svou honosnou architekturou i mnoha udržovanými parky. Ať již chcete poznávat kulturu, jídlo, noční život nebo si užít nákupy či navštívit divadlo nebo operu - ve Vídni si splníte každé přání! Významnou dominantou města je chrám svatého Štěpána s výraznou barevnou střechou a prohlídnout byste si měli i císařský palác Hofburg a monumentální budovu radnice. Za návštěvu stojí také slavný zámecký areál se zahradami Schönbrunn, kterému se přezdívá „vídeňské Versailles“ nebo komplex paláců a zahrad Belveder. A nezapomeňte navštívit ani celoročně otevřený zábavní park Prater s vídeňským kolem a ochutnat slavný Sacherův dort a pravý vídeňský řízek. Stejně tak výlet do Salzburgu stojí za to. Je to totiž ideální místo pro romantické procházky – můžete navštívit zahrady zámku Mirabell nebo se projít ve stopách Mozarta. V nejznámější nákupní ulicí Salzburgu Getreidegasse můžete obdivovat nejen kouzlo úzkých domků, množství obchůdků, nad jejichž průčelími visí nádherně tepaná železná cechovní znamení. Zajímavosti a okolí Salzburska: Nejlepší místa k návštěvě.

Tipy na výlety


Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Vídeň nabízí hned několik ukrytých skvostů, které ale najdete jen v případě, že se budete chtít podívat dál než jen do turistického centra. Pokud jste v hlavním městě Rakouska poprvé, určitě absolvujte historický okruh zahrnující zámek Hofburg, radnici, katedrálu svatého Štěpána i hotel Sacher.
Až tohle všechno zvládnete, možná si budete chtít odpočinout od ruchu centra a vyrazit na klidnější, ale ne méně zajímavá místa. Díky našemu článku ale nemusíte jejich hledáním strávit pár hodin na internetu. 5 nejzajímavějších skrytých klenotů Vídně jsme pro vás sepsali a přidáváme i mapku, abyste zbytečně nebloudili.