Dovolená v Rakousku poskytuje ideální příležitost k útěku od stresu každodenního života. Ideální je kombinace pobytu v přírodě i v některé z metropolí. Když do Alp zavítá zima a sníh, hory ožijí novým životem. Vyjděte si na romantický výlet do útulné alpské chaty nebo si užijte den plný slunce a lyžovánív čerstvě napadnutém sněhu. Alpy lákají k návštěvě i v létě – zelené louky, horská jezera a ohromující výhledy na vás čekají, ať už se vydáte za poznáváním Alp pěšky nebo i na kole. Vídeň vás nadchne svou honosnou architekturou i mnoha udržovanými parky. Ať již chcete poznávat kulturu, jídlo, noční život nebo si užít nákupy či navštívit divadlo nebo operu - ve Vídni si splníte každé přání! Významnou dominantou města je chrám svatého Štěpána s výraznou barevnou střechou a prohlídnout byste si měli i císařský palác Hofburg a monumentální budovu radnice. Za návštěvu stojí také slavný zámecký areál se zahradami Schönbrunn, kterému se přezdívá „vídeňské Versailles“ nebo komplex paláců a zahrad Belveder. A nezapomeňte navštívit ani celoročně otevřený zábavní park Prater s vídeňským kolem a ochutnat slavný Sacherův dort a pravý vídeňský řízek. Stejně tak výlet do Salzburgu stojí za to. Je to totiž ideální místo pro romantické procházky – můžete navštívit zahrady zámku Mirabell nebo se projít ve stopách Mozarta. V nejznámější nákupní ulicí Salzburgu Getreidegasse můžete obdivovat nejen kouzlo úzkých domků, množství obchůdků, nad jejichž průčelími visí nádherně tepaná železná cechovní znamení.


Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Vídeň nabízí hned několik ukrytých skvostů, které ale najdete jen v případě, že se budete chtít podívat dál než jen do turistického centra. Pokud jste v hlavním městě Rakouska poprvé, určitě absolvujte historický okruh zahrnující zámek Hofburg, radnici, katedrálu svatého Štěpána i hotel Sacher.
Až tohle všechno zvládnete, možná si budete chtít odpočinout od ruchu centra a vyrazit na klidnější, ale ne méně zajímavá místa. Díky našemu článku ale nemusíte jejich hledáním strávit pár hodin na internetu. 5 nejzajímavějších skrytých klenotů Vídně jsme pro vás sepsali a přidáváme i mapku, abyste zbytečně nebloudili.