Vídeň

Naplánujte si výlet do romantického města na Dunaji! Výraznou dominantou Vídně, která je díky své barevné střeše rozpoznatelná už z dálky, je katedrála sv. Štěpána, která se nachází přímo v centru města. Odsud se můžete vydat na prohlídku historického centra a poté k bývalému sídlu habsburské monarchie Hofburgu, které tvoří rozsáhlý komplex paláců. Za návštěvu stojí také slavný zámecký areál se zahradami Schönbrunn, kterému se přezdívá „vídeňské Versailles“ nebo komplex paláců a zahrad Belveder. Za zábavou i odpočinkem vyrazte do některého z mnoha parků podél Dunaje nebo do zábavního parku Prater. Vídeň v Rakosku láká nejen milovníky umění do svých světoznámých muzeí a galerií, ale také milovníky jídla na vídeňský řízek, Sacherův dort nebo jablečný štrúdl. K tomu si můžete dopřát výbornou vídeňskou kávu, která patří k symbolům rakouské kuchyně. Vídeňská kávová a kavárenská kultura je dokonce zapsána na seznamu nehmotných památek UNESCO. 


Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Vídeň nabízí hned několik ukrytých skvostů, které ale najdete jen v případě, že se budete chtít podívat dál než jen do turistického centra. Pokud jste v hlavním městě Rakouska poprvé, určitě absolvujte historický okruh zahrnující zámek Hofburg, radnici, katedrálu svatého Štěpána i hotel Sacher.
Až tohle všechno zvládnete, možná si budete chtít odpočinout od ruchu centra a vyrazit na klidnější, ale ne méně zajímavá místa. Díky našemu článku ale nemusíte jejich hledáním strávit pár hodin na internetu. 5 nejzajímavějších skrytých klenotů Vídně jsme pro vás sepsali a přidáváme i mapku, abyste zbytečně nebloudili.