Vídeň

Naplánujte si výlet do romantického města na Dunaji! Výraznou dominantou Vídně, která je díky své barevné střeše rozpoznatelná už z dálky, je katedrála sv. Štěpána, která se nachází přímo v centru města. Odsud se můžete vydat na prohlídku historického centra a poté k bývalému sídlu habsburské monarchie Hofburgu, které tvoří rozsáhlý komplex paláců. Za návštěvu stojí také slavný zámecký areál se zahradami Schönbrunn, kterému se přezdívá „vídeňské Versailles“ nebo komplex paláců a zahrad Belveder. Za zábavou i odpočinkem vyrazte do některého z mnoha parků podél Dunaje nebo do zábavního parku Prater. Vídeň v Rakosku láká nejen milovníky umění do svých světoznámých muzeí a galerií, ale také milovníky jídla na vídeňský řízek, Sacherův dort nebo jablečný štrúdl. K tomu si můžete dopřát výbornou vídeňskou kávu, která patří k symbolům rakouské kuchyně. Vídeňská kávová a kavárenská kultura je dokonce zapsána na seznamu nehmotných památek UNESCO. 

Tipy na výlety


Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Prozkoumejte skryté klenoty Vídně

Vídeň nabízí hned několik ukrytých skvostů, které ale najdete jen v případě, že se budete chtít podívat dál než jen do turistického centra. Pokud jste v hlavním městě Rakouska poprvé, určitě absolvujte historický okruh zahrnující zámek Hofburg, radnici, katedrálu svatého Štěpána i hotel Sacher.
Až tohle všechno zvládnete, možná si budete chtít odpočinout od ruchu centra a vyrazit na klidnější, ale ne méně zajímavá místa. Díky našemu článku ale nemusíte jejich hledáním strávit pár hodin na internetu. 5 nejzajímavějších skrytých klenotů Vídně jsme pro vás sepsali a přidáváme i mapku, abyste zbytečně nebloudili.