10 zajímavých tipů na výlet v okolí Nového Boru

Nový Bor je malebné město v severních Čechách, které leží v blízkosti národního parku České Švýcarsko. Toto území je plné krásných přírodních útvarů a míst, která stojí za návštěvu. Zde je několik tipů na zajímavá místa a aktivity v okolí Nového Boru.

 1. Národní park České Švýcarsko je rozsáhlé území plné skalních útvarů, skalních bran, pískovcových věží a údolí. Oblast je ideální pro turistiku a cykloturistiku a nabízí spoustu turistických tras a cyklostezek. V národním parku se nachází také mnoho malebných vesnic a historických památek.

  Nový Bor České Svycarsko

 2. Skalní město Tisá je známé svými skalními útvary, které jsou oblíbeným místem horolezců. V oblasti se nachází mnoho cest a horolezeckých tras pro různé úrovně zdatnosti. Pro turisty je toto místo ideální pro procházky a pěší túry, při kterých mohou obdivovat krásné výhledy na okolní krajinu.

  Tip: Nejlepsí ubytování v Českém Švýcarsku a okolí: Levné ubytování v Českém Švycarsku


  Skalni město Tisá

 3. Muzeum skla a bižuterie V Novém Boru se nachází muzeum skla a bižuterie, které mapuje historii a vývoj sklářské a bižuterní výroby v regionu. V muzeu můžete vidět mnoho unikátních exponátů, jako jsou stará sklářská díla, bižuterní šperky a moderní skleněné umění.

 4. Zámek Lemberk se nachází asi 15 km od Nového Boru a je krásným příkladem gotické architektury. Zámek se nachází na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. V zámku je také muzeum hraček, které je oblíbené u dětí.

  Zámek Lemberk

 5. ZOO Liberec je moderní zoologická zahrada, která nabízí zábavu pro celou rodinu. ZOO se nachází asi 30 km od Nového Boru a nabízí mnoho unikátních druhů zvířat a zábavných atrakcí.

  ZOO Liberec

 6. Vodní nádrž Sosnová je oblíbené místo pro vodní sporty, rybaření a koupání. Vodní nádrž se nachází asi 20 km od Nového Boru a nabízí krásné prostředí pro pikniky a relaxaci u vody. K dispozici jsou zde také cyklostezky a turistické trasy.

 7. Hrad Oybin se nachází asi 50 km od Nového Boru a je krásným příkladem středověké architektury. Hrad se nachází na vrcholu pískovcového skalního útvaru a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. V blízkosti hradu se nachází také klášter, který stojí za návštěvu.

  Hrad Oybin
 8. Výlet na koni v okolí Nového Boru je možné si pronajmout koně a vydat se na romantickou procházku krajinou. Existuje mnoho stájí, které nabízejí výlety na koni pro začátečníky i zkušené jezdce.

 9. Golf Pro golfisty je v okolí Nového Boru k dispozici několik golfových hřišť, jako například Golf Resort Česká Lípa nebo Golf Club Liberec.

  Golf Resort Česká Lípa

 10. Adrenalinové sporty Pro ty, kteří hledají trochu větší adrenalin, je v okolí Nového Boru k dispozici mnoho aktivit, jako například horolezectví, skákání padákem, rafting, zorbing a mnoho dalších.

V okolí Nového Boru je tedy mnoho zajímavých míst a aktivit, které stojí za návštěvu. Bez ohledu na to, zda hledáte přírodu, kulturu nebo adrenalinové zážitky, tato oblast nabízí něco pro každého.