7 zajímavostí, které nelze minout při návštěvě Harrachova

Harrachov je krásné městečko v Krkonoších a nabízí mnoho zajímavostí pro turisty. Zde je několik nápadů, co můžete v Harachově navštívit:

 1. Mumlavský vodopád - Tento vodopád je jedním z nejkrásnějších v České republice. Nachází se v krásné přírodě a je obklopený hustými lesy.

  Mumlavský vodopád

 2. Horní a Dolní Harrachov - V této části města můžete navštívit mnoho historických budov a muzeí. Doporučujeme navštívit muzeum skla, které ukazuje historii výroby skla v této oblasti.

  Tip: Levné ubytování v Harachově a okolí: Nejlepší ubytování v Harachově

 3. Sjezdovky - Harrachov je známý svými sjezdovkami, které jsou vhodné pro lyžování v zimních měsících. Pro milovníky adrenalinu jsou k dispozici také snowboardové parky.

  sjezdovka Harrachov

 4. Rozhledna - Na vrcholu hory Čertova hora se nachází rozhledna, odkud se nabízí nádherný výhled na celé okolí. K rozhledně se lze dostat lanovkou.

 5. Harrachovský sklenářský festival - Pokud přijedete v létě, určitě byste neměli vynechat Harrachovský sklenářský festival. Tento festival přináší výstavy skleněných výrobků, tradiční řemesla a koncerty.

 6. Harrachovský pivovar - Pokud máte rádi pivo, navštivte místní pivovar, kde se vyrábí tradiční české pivo. Zde si můžete prohlédnout výrobní proces a ochutnat výsledný produkt.

  pivovar Harrachov

 7. Adršpašsko-teplické skály - Pokud máte čas a chcete vidět další přírodní krásy, doporučujeme navštívit Adršpašsko-teplické skály. Tento přírodní park nabízí úchvatné pískovcové skalní útvary a krásné vodopády.

  Adršpašsko

To jsou jen některé z mnoha zajímavostí, které Harachov nabízí. Doufáme, že si budete z Harrachova užívat a najde si tam spoustu zábavy a relaxace.