Adršpašské skály: Zajímavosti, tipy a výlety s dětmi

Adršpašské skály, které se nacházejí na severovýchodě České republiky, poblíž hranic s Polskem, jsou jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních oblastí v zemi. Tento rozsáhlý komplex skalních útvarů a úchvatných vodopádů nabízí nespočet možností pro výlety s rodinou a přáteli. V tomto článku vám představíme některé z nejlepších tipů a zajímavostí, které Adršpašské skály nabízejí.

Prohlídka skalního města

  1. Prohlídka skalního města

Adršpašské skály jsou známé svým skalním městem, které je tvořeno úchvatnými skalními útvary, soutěskami a jeskyněmi. Prohlídka tohoto skalního města je ideální aktivitou pro celou rodinu. Trasy jsou dobře značené a vhodné i pro děti, takže si můžete užít společný výlet a obdivovat tyto překrásné útvary.

Tip: Doporučené ubytování Severní Čechy a okolí: Nejlepší ubytování v severních Čechách

  1. Návštěva Adršpašského vodopádu

Adršpašský vodopád je jednou z hlavních atrakcí Adršpašských skal. Vodopád je vysoký 16 metrů a je považován za jeden z nejkrásnějších v České republice. Vodopád je snadno přístupný po značené turistické trase a stojí za návštěvu v každém ročním období.

  1. Výlet na vrchol Starozámecký vrch

Pokud hledáte výlet s krásným výhledem na celou oblast Adršpašských skal, pak je Starozámecký vrch ideální volbou. Z vrcholu, který se nachází ve výšce 649 metrů nad mořem, se naskýtá úchvatný pohled na skalní město a okolní krajinu. Stezka na vrchol je vhodná pro celou rodinu a výstup netrvá déle než hodinu.

  1. Výlet do Teplických skal

Teplické skály jsou sousedním skalním městem, které se nachází nedaleko od Adršpašských skal. Nabízejí stejně fascinující skalní útvary a přírodní krásu jako Adršpašské skály, ale jsou méně navštěvované, což jim dodává klidnější atmosféru. Teplické skály jsou také vhodné pro výlety s dětmi a nabízejí několik značených tras pro pěší turistiku. Navíc, pokud máte dostatek času, můžete se rozhodnout pro kombinovaný výlet do obou skalních měst.

  1. Dětské hřiště a lanový park

Pro rodiny s dětmi je v Adršpašských skalách k dispozici dětské hřiště a lanový park. Dětské hřiště nabízí různé prolézačky, houpačky a skluzavky, zatímco lanový park poskytuje vzrušující adrenalinový zážitek pro děti i dospělé. Lanový park je rozdělen do několika obtížností, takže si zde každý najde svou výzvu.

  1. Půjčovna loděk a jezírko

V oblasti Adršpašských skal se nachází také malé jezírko, kde si můžete půjčit loďky a užít si klidnou plavbu po vodě. Tato aktivita je vhodná pro rodiny s dětmi a nabízí příležitost k odpočinku a relaxaci uprostřed nádherné přírody.

  1. Naučná stezka

Pokud chcete svůj výlet do Adršpašských skal spojit s vzdělávacími prvky, můžete se vydat po naučné stezce. Naučná stezka vás provede různými zajímavými místy a informačními tabulemi, které vás seznámí s geologií, historií a flórou a faunou oblasti. Stezka je vhodná pro děti i dospělé a nabízí možnost aktivního odpočinku spojeného s vzděláním.

Závěrem

Adršpašské skály jsou nádhernou přírodní oblastí, která nabízí mnoho možností pro výlety a aktivity pro celou rodinu. Ať už se rozhodnete pro prohlídku skalního města, výstup na Starozámecký vrch, návštěvu vodopádu nebo klidnou plavbu po jezírku, jistě si zde užijete nezapomenutelný zážitek.

Pobyty v okolí8