Biohotel

Biohotel

Biohotel

Ačkoliv se u nás s tímto typem hotelů zatím příliš často nesetkáváme, ve světě se tento způsob provozování hotelu a následně trávení dovolené stává hitem. V biohotelu se přikládá velký význam trvalé udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Všechny produkty a služby nabízené v biohotelu jsou založeny na těchto principech.

V biohotelu mohou být všechny nabízené a prodávané produkty v bio kvalitě, a to nejlépe z regionální produkce. Není dovoleno používat potraviny z průmyslového zemědělství, vyrobené genetickým inženýrstvím nebo zpracované chemicko-syntetickými hnojivy a pesticidy. Ryby lze zakoupit přímo z divokého chovu od rybářů nebo od prodejců, jejichž produkty byli certifikovány jako udržitelné. Pokud jde o bylinky nebo houby, i ty musí pocházet z ekologicky certifikované pěstírny. Nejen jídlo, ale také nápoje, které jsou nabízeny v biohotelu, musí pocházet ze 100% ekologické produkce a musí být v bio kvalitě. Například káva a čaj jsou produkty Fairtrade.

Tip: Doporučené ubytování ve wellness hotelích: Nejlepší wellness pobyt

Biohotel káva

 

Kromě toho se používá pouze recyklovaný papír nebo vláknitý papír z udržitelného lesnictví. To platí pro všechny typy papíru, které se používají v kuchyni, kanceláři, koupelnách, ale tako pro papír do tiskáren, toaletní papír a ubrousky.

I pokud jde o hotelovou kosmetiku, je zde věnována pozornost udržitelnosti a ekologii a bio kvalitě. Jedná se o šampony, sprchové gely, mýdla, krémy a produkty, které se používají v koupelnách hostů a v hotelovém wellness centru. V biohotelu se používají výhradně přírodní materiály jako je dřevo a kámen. Navíc zde budete spát v postelích s povlečením z příjemné organické bavlny.

Zařízení ekologického hotelu

 

V případě elektřiny se dbá na to, aby byla vyráběla pouze z obnovitelných energií jako je vodní energie, sluneční energie, větrná energie nebo biomasa. V biohotelu je také snaha o co nejmenší spotřebu vody. Z tohoto důvodu nejsou ručníky hostů měněny každý den, ale třeba jen dvakrát za týden. Likvidace odpadu by také měla být prováděna podle ekologických zásad

Zařízení ekologického hotelu

Základní vybavení a nabízené služby v biohotelu se nijak neliší od běžného hotelu. Jediným rozdílem je zaměření na udržitelnost a používání organických a ekologických produktů. Nemusíte se tedy bát, že v biohotelu se budete muset vzdát veškerého komfortu.

 

Biohotely a udržitelný cestovní ruch

 

Biohotely a udržitelný cestovní ruch

Biohotely jsou součástí udržitelného cestovního ruchu, který se zaměřuje na udržitelnost při cestování. Udržitelnost přitom znamená, že s využívanými zdroji se zachází tak, aby existovala určitá stabilita a aby se tyto zdroje mohly přirozeně regenerovat. Tímto způsobem nejsou zdroje z dlouhodobého hlediska ničeny.

Cílem udržitelného cestovního ruchu je kombinovat a harmonizovat potřeby a zájmy různých stran, včetněnávštěvníků, životního prostředí, místních obyvatel a průmyslu. Navštívená příroda by měla být poškozena co nejméně nebo nejlépe vůbec a návštěvníci by se přitom měli co nejvíce přizpůsobit místní kultuře.