Butikový hotel

Butikový hotel

Butikový hotel

Slovo butik pochází z francouzského jazyka a znamená malý obchod, ve kterém je možné nakoupit módní oblečení, šperky a doplňky. Butikové hotely však neznamenají malé obchody, ale jedinečně vybavené hotely, které se od ostatních typů hotelů liší svou individualitou, exkluzivitou, šarmem a osobními službami. Velký důraz je zde kladen zejména na přání zákazníků.

Tip: Doporučené ubytování v Paříži a okolí: Nejlepší butikové hotely v Paříži

Rozdíl mezi butikovým a designovým hotelem

Mezi těmito dvěma typy hotelů není žádný skutečný rozdíl, ale designové hotely jsou většinou větší. Termínem butikové hotely se označují menší hotely.

Exkurs do historie

Exkurs do historie

Trend butikových hotelů pochází ze Spojených států, kde se v 70. a 80. letech minulého století začaly objevovat v New Yorku a v San Francisku. Pozornost upoutaly především mimořádným designem interiéru, který vytvořili známí designéři a dekoratéři interiérů. Po úspěchu butikových hotelů ve Spojených státech se začaly tyto hotely stavět v mnoha hlavních turistických metropolích po celém světě, např. v Paříži, Londýně, Praze a Berlíně

Vybavení butikových hotelů

Vybavení butikových hotelů

Protože se butikové hotely nejsou velké ani nepatří do hotelových řetězců, styl vybavení, design, architektura a venkovní plocha mají osobité rysy a odlišují se od standardního designů velkých hotelů. Butikové hotely jsou láskyplně zařízeny a styl vybavení je často přizpůsoben konkrétnímu tématu. Může se dokonce lišit i vybavení každého pokoje.

Vzhledem k poměrně malé velikosti butikových hotelů je počet jejich pokojů omezený. Obvykle jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje, jednolůžkové pokoje, rodinné pokoje a apartmá. Snídaně se podává formou bufetu a pro hosty je připravena v hotelové restauraci nebo v jídelně. Většinou je možné rezervovat si i polopenzi. Butikové hotely pro své hosty většinou nemají k dispozici wellness, bazén nebo saunu, nicméně se to může u různých hotelů lišit.

Jaké služby můžete očekávat?

Jaké služby můžete očekávat?

Pokoje jsou uklízeny denně a na vyžádání se denně mění i ručníky. Ložní prádlo se mění obvykle jednou týdně.Vzhledem k poměrně malé velikosti butikových hotelů mohou zaměstnanci lépe a rychleji reagovat na vaše individuální potřeby.

Ceny

Ceny

Ceny za ubytování v butikových hotelech jsou různě vysoké a závisí na umístění, vybavení a nabídce služeb konkrétního butikového hotelu. Ceny bývají obvykle spíše vyšší, nicméně ubytování v elegantním butikovém hotelu můžete získat i za atraktivní cenu.

Pobyty v okolí6