Cestování a turistika v Olympiaparku Mnichov: Zažijte sportovní historii a zábavu

Olympiapark Mnichov, který se rozkládá na více než 200 hektarech, je jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst v Mnichově. Byl vybudován pro Letní olympijské hry 1972 a od té doby se stal symbolem nejen sportovní historie, ale také moderního urbanismu a architektury. Dnes je Olympiapark oblíbeným cílem pro turisty i místní obyvatele, kteří zde mohou prozkoumat širokou škálu atrakcí, sportovních zařízení, zahrad a dokonce i jezera. V tomto článku se podíváme na to, co všechno můžete zažít v Olympiaparku Mnichov.

Olympiapark Mnichov

Sportovní areály

  1. Olympijský stadion

Tento impozantní stadion s ikonickou střešní konstrukcí je srdcem Olympiaparku. Olympijský stadion byl dějištěm nejen olympijských soutěží, ale také konání řady koncertů, sportovních událostí a kulturních akcí. I když zde již nejsou pořádány žádné oficiální sportovní soutěže, můžete si stadion prohlédnout na prohlídce nebo se zúčastnit některých z mnoha akcí, které se zde konají po celý rok.

Tip: Doporučené ubytování v Mnichově a okolí: Nejlepší ubytování v centru Mnichova


Olympijský stadion

  1. Olympiahalle

Olympiahalle je víceúčelová hala, která je domovem sportovních akcí, koncertů a dalších kulturních akcí. Zde se konaly soutěže v gymnastice a zápasech během olympiády v roce 1972, a i nadále hostí různé sportovní události, jako jsou mistrovství světa v ledním hokeji nebo tenisové turnaje.

  1. Olympijský plavecký bazén

Plavecký bazén je další významnou sportovní atrakcí Olympiaparku. Zde se konaly plavecké soutěže během olympiády a dnes je otevřený veřejnosti pro plavání, potápění a další vodní aktivity.

Zábava a relaxace

  1. Olympiaturm

Tato 291 metrů vysoká televizní věž nabízí úchvatný výhled na celý Mnichov a okolní krajinu. Na vyhlídkové plošině se nachází také restaurace, kde si můžete vychutnat jídlo a panoramatický výhled na město.

Olympiaturm

  1. Olympiasee

Jezero Olympiasee je ideálním místem pro odpočinek, piknik nebo procházku. Můžete si zde také pronajmout loďky a vychutnat si klidnou plavbu po hladině jezera. Kolem jezera se nachází rozlehlé zelené plochy, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

  1. BMW Welt a BMW Museum

Pokud jste fanouškem automobilů, nesmíte si nechat ujít návštěvu BMW Welt a BMW Museum, které se nachází v těsné blízkosti Olympiaparku. BMW Welt je moderní výstavní a zážitkové centrum, kde se můžete seznámit s nejnovějšími modely značky a dozvědět se více o technologiích a inovacích BMW. BMW Museum vás zase provede historií automobilového průmyslu a značky BMW prostřednictvím interaktivních výstav a exponátů.

  1. SEA LIFE Mnichov

Pro milovníky mořského světa je zde SEA LIFE Mnichov, akvárium s více než 3 000 mořskými a sladkovodními živočichy. Navštivte fascinující svět korálových útesů, objevte vzácné a ohrožené druhy ryb a učte se více o jejich ochraně a péči.

  1. Procházka po parku a zahrady

Olympiapark nabízí mnoho zelených ploch, zahrad a parků, kde si můžete užít klid a pohodu. Procházka po parku vás provede nádhernou krajinou, květinovými zahrádkami a menšími jezírky, která jsou ideální pro pikniky, procházky nebo jen tak lenošení na trávě.

Závěrem

Olympiapark Mnichov je ideálním místem pro milovníky sportu, kultury, přírody i relaxace. Nabízí širokou škálu atrakcí a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií a zájmů. Ať už hledáte adrenalinové zážitky, odpočinek u jezera nebo se chcete seznámit s historií a kulturou, Olympiapark vám to vše a mnohem více nabídne.