Edinburgh - Město plné historie, kultury a krásné architektury

Edinburgh hlavní město Skotska, je plné historických památek, krásné architektury a kulturních zajímavostí, které rozhodně stojí za návštěvu. Pokud se chystáte navštívit Edinburgh, přinášíme vám několik důvodů, proč byste měli určitě navštívit některé z jeho nejvýznamnějších památek.

  1. Edinburghský hrad

Edinburghský hrad je nejznámější a nejnavštěvovanější turistickou atrakcí ve městě. Tento historický hrad se nachází na vrcholu skály nad městem a nabízí úchvatné výhledy na okolí. Zde můžete navštívit různé expozice, jako je například Královská apartmá nebo Skotský národní válečný památník. Navíc zde můžete obdivovat Skotské korunovační klenoty a vidět ceremoniál výměny stráží.

Edinburghský hrad

  1. Královská míle

Královská míle je turistickou atrakcí, kterou byste rozhodně neměli vynechat. Jedná se o působivou ulici spojující Edinburghský hrad s palácem Holyrood. Na této ulici se nachází mnoho historických budov, jako je například Skotský parlament, John Knoxův dům nebo St. Giles katedrála. Královská míle je skvělým místem pro procházku a poznávání místní historie.

Tip: Doporučené pobyty v Edinburghu a okolí: Levné ubytování Edinburgh


Královská míle

  1. Holyroodský palác

Holyroodský palác je oficiálním sídlem skotského královského dvora. Jedná se o velkolepý palác, který je otevřen pro návštěvníky. Zde se můžete projít krásnými zahradami, prohlédnout si bohaté umělecké sbírky nebo navštívit Královskou komoru, kde jsou umístěny portréty významných skotských králů a královen.

Holyroodský palác

  1. St. Giles katedrála

St. Giles katedrála se nachází na Královské míli a je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších kostelů ve Skotsku. Tato katedrála byla postavena již v 12. století a je známá svými vitrážemi, klenoty a hrobkami významných osobností.

St. Giles katedrála

  1. National Museum of Scotland

National Museum of Scotland je největším muzeem ve Skotsku a nabízí rozsáhlou sbírku historických, vědeckých a kulturních artefaktů. Muzeum se nachází na Chambers Street a nabízí výstavy z oblasti přírodních věd, technologie, designu a kultury. V muzeu se nachází také interaktivní expozice pro děti a dospělé, které vám umožní interaktivně poznat historii a kulturu Skotska.

  1. Arthurova sedlo

Arthurova sedlo je vyhlídka nacházející se na vrcholu hory na okraji Edinburghu. Tato hora je nejvyšším bodem v oblasti a nabízí krásný výhled na město. Na vrcholu hory se nachází Arthurova věž, která byla postavena v 19. století a sloužila jako pozorovatelna pro vzdálené signály.

  1. Greyfriars Kirk

Greyfriars Kirk je kostel postavený v 17. století a je známý pro svůj historický hřbitov. Na tomto hřbitově se nachází hrobka Bobbyho, psa, který byl v Edinburghu velmi známý a který strávil celý svůj život na hrobě svého majitele.

  1. The Royal Botanic Garden Edinburgh

The Royal Botanic Garden Edinburgh je botanická zahrada, která se nachází asi 1,5 km od centra města. Tato zahrada nabízí rozsáhlou sbírku rostlin, včetně exotických druhů z celého světa. Zahrada je ideálním místem pro procházky a pikniky v přírodě.

Royal Botanic Garden Edinburgh

  1. Calton Hill

Calton Hill je další vrchol v Edinburghu, který nabízí úžasný výhled na město. Na vrcholu se nacházejí různé památky, včetně Nelsonovy věže, Národního památníku Skotska a Athénského chrámu.

Calton Hill

  1. Royal Yacht Britannia

Royal Yacht Britannia je bývalá královská jachta, která sloužila královské rodině jako plavidlo pro cestování po celém světě. Tento historický plavidlo nyní slouží jako muzeum a turistická atrakce, která nabízí prohlídku luxusních kajut, salónů a kaple na palubě.

V Edinburghu je mnoho dalších památek, muzeí a kulturních zajímavostí, které stojí za návštěvu. Zde jsme uvedli pouze několik z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších míst, která by vás určitě měla zajímat při vaší návštěvě tohoto krásného města. V Edinburghu se také koná mnoho kulturních akcí, jako jsou festivaly, koncerty a výstavy, které jsou pro město velmi důležité. Například Edinburghský festival, který se koná každý srpen, přiláká tisíce návštěvníků z celého světa.

V Edinburghu je také mnoho skvělých restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat skotskou kuchyni a tradiční skotské nápoje, jako je whisky a skotské pivo. Kromě toho je Edinburgh také skvělým místem pro nákupy, nabízí mnoho butiků, trhů a obchodů s luxusními značkami.

V Edinburghu je také velmi snadné se dostat do přírody a užít si nádhernou skotskou krajinu. Například můžete navštívit nedaleký národní park Cairngorms, kde najdete horské vrcholy, lesy a jezera. Kromě toho se v okolí Edinburghu nachází mnoho malebných vesniček, které stojí za návštěvu.

Celkově lze říci, že Edinburgh je město plné historie, kultury a krásné architektury. Nabízí mnoho zajímavých památek a aktivit, které určitě stojí za návštěvu. Pokud se rozhodnete navštívit Edinburgh, nezapomeňte si dát dostatek času, abyste si mohli vychutnat vše, co město nabízí.