Roterdam - skryté poklady, tipy a neotřelé zážitky ve městě moderní architektury

Roterdam, druhé největší město Nizozemska, je často zastíněn svým slavnějším sousedem, Amsterodamem. Nicméně, Roterdam má své vlastní jedinečné kouzlo a nabízí neotřelé zážitky, které si zamilujete. Od své moderní architektury, přes bohatou historii až po mnoho skrytých pokladů, je Roterdam ideálním cílem pro milovníky urbanismu, kultury a dobrodružství. V tomto článku vám představíme, proč stojí za to navštívit Roterdam, jeho skryté klenoty a tipy na nezapomenutelný výlet.

Roterdam - skryté poklady, tipy a neotřelé zážitky

  1. Moderní architektura

Roterdam je známý svou avantgardní architekturou, která se zrodila z nutnosti obnovy města po druhé světové válce. Jednou z nejznámějších budov je Markthal, kombinace tradičního tržiště s luxusními byty. Dalším významným objektem jsou Kubuswoningen, neboli Kostky, které nabízejí zcela nový pohled na bydlení. Nezapomeňte navštívit i Erasmusbrug, ikonický most s elegantním vzhledem.

Tip: Doporučené ubytování v Roterdamu a okolí: Nejlepší ubytování v centru Roterdamu


Moderní architektura Roterdam

  1. Historické památky a muzea

I když je Roterdam známý svou moderní architekturou, neměli byste opomenout jeho bohatou historii. Navštivte historickou Delfshaven, která se vyhnula zničení ve válce a nabízí úchvatný pohled na původní architekturu. Pro milovníky umění je zde Museum Boijmans Van Beuningen s kolekcí od středověku až po současnost.

  1. Skryté klenoty a tipy na návštěvu

Roterdam je plný skrytých koutů a neotřelých zážitků. Navštivte Het Park, který je ideálním místem pro piknik a odpočinek od městského ruchu. Při procházce po městě nezapomeňte hledat street art, který zdobí zdi a ulice. Vzhledem k množství vody v městě doporučujeme prozkoumat Roterdam z vodní perspektivy, ať už na vlastní pěst nebo s organizovanou prohlídkou.

  1. Noční život a gastronomie

Roterdam nabízí pestrou gastr onomickou scénu, která uspokojí chuťové buňky i těch nejnáročnějších návštěvníků. Jídlo z celého světa najdete v Markthalu, který je také skvělým místem k ochutnání tradičních nizozemských pokrmů. Při svých toulkách městem nezapomeňte ochutnat slavné nizozemské frikandel nebo stroopwafel.

Večerní a noční život v Rotterdamu je také pestrý a nabízí mnoho možností, jak trávit svůj čas. Na Witte de Withstraat najdete mnoho barů, hospod a klubů, které nabízejí živou hudbu, DJ sety a příjemné posezení. Pro ty, kteří mají rádi divadlo a kulturu, je zde Schouwburg, kde se pořádají pravidelně divadelní představení, koncerty a další kulturní akce.

Noční život Roterdam

  1. Přístav a pláže

Rotterdam je jedním z největších přístavů na světě, což z něj činí ideální místo pro milovníky námořního života a lodi. Navštivte Maritiem Museum, kde se dozvíte o historii nizozemské námořní tradice. Pro ty, kteří touží po slunci a plážovém odpočinku, je pobřeží Severního moře nedaleko. Pláže jako Hoek van Holland nebo Scheveningen jsou snadno dostupné vlakem či autem a nabízejí nádherné písečné pláže a možnost koupání.

  1. Výlety v okolí

Rotterdam je skvělým výchozím bodem pro výlety po Nizozemsku. Můžete navštívit sousední Haag, sídlo nizozemské vlády a Mezinárodní soudní dvůr, nebo se vydat do malebného městečka Gouda, proslulého svým sýrem. Kromě toho je z Rotterdamu snadno dostupný i slavný Keukenhof, kde můžete obdivovat nádherné květinové výstavy, zejména tyulipány, které jsou jedním ze symbolů Nizozemska.

Závěrem:

Rotterdam je město, které nabízí nejen moderní architekturu, ale také bohatou historii, skryté poklady a nezapomenutelné zážitky. Jeho pestrost, rozmanitost a neotřelé zákoutí vás určitě překvapí a nadchnou. Navštivte Rotterdam a

 

Pobyty v okolí1