Rýnská stezka: Putování od Kolína nad Rýnem do Frankfurtu

Rýnská stezka je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších cyklistických tras v Německu. Spojuje několik historických měst, malebných vesnic a překrásných přírodních scenérií podél řeky Rýn. Jedním z nejzajímavějších úseků tohoto 1230 km dlouhého putování je trasa mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtu, která nabízí nejen kulturu, ale i nádherné přírodní krásy. V tomto článku vám představíme některé z hlavních atrakcí této trasy, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Kolín nad Rýnem – historický začátek

  1. Kolín nad Rýnem – historický začátek

Putování začíná v Kolíně nad Rýnem, městě bohatém na historii a kulturu. Prohlédněte si impozantní Kölner Dom, gotickou katedrálu, která je jednou z největších v Evropě, nebo navštivte Römisch-Germanisches Museum, kde se můžete dozvědět více o římské historii města. Před odjezdem na cyklistický výlet se projděte po starobylých uličkách Altstadtu a ochutnejte místní speciality v tradičních hospodách a kavárnách.

Tip: Doporučené ubytování v Kolíně nad Rýnem a okolí: Nejlepší ubytování v Kolíně nad Rýnem

  1. Bonn – bývalé hlavní město a rodiště Beethovena

Po necelých 30 km dorazíte do Bonnu, bývalého hlavního města Západního Německa. Navštivte rodný dům slavného hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena, který se dnes proměnil v muzeum věnované jeho životu a dílu. Prohlédněte si také barokní palác Poppelsdorf a vychutnejte si klid v jeho rozlehlých zahradách.

Bonn – bývalé hlavní město a rodiště Beethovena

  1. Königswinter a Drachenfels

Nedaleko Bonnu se nachází městečko Königswinter s hradem Drachenfels, který se tyčí na kopci nad Rýnem. Z vrcholu kopce, kam se dostanete pohodlně zubačkou, je nádherný výhled na řeku a okolní krajinu. Pro milovníky přírody je zde také možnost navštívit přírodní park Siebengebirge, který nabízí řadu turistických a cyklistických tras.

Königswinter a Drachenfels

  1. Koblenz – soutok Rýna a Mosely

Koblenz je další významné město na Rýnské stezce, kde se řeky Rýn a Mosela spojují u monumentálního sochařského díla Deutsches Eck. Prozkoumejte historické centrum města s jeho náměstím Münzplatz a starobylým kostelem Florinskirche. Navštivte také pevnost Ehrenbreitstein, která nabízí úchvatný výhled na soutok řek a město.

Koblenz – soutok Rýna a Mosely

  1. Loreley – legenda a nádherné výhledy

Na své cestě projedete údolím Středního Rýna, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde se nachází skalní útvar Loreley, jehož legenda vypráví o nádherné panně, která svým zpěvem a krásou přiváděla námořníky do zkázy. Z vyhlídkové terasy na vrcholu skály se naskýtá úchvatný pohled na údolí a řeku.

Loreley – legenda a nádherné výhledy

  1. Rüdesheim am Rhein – malebné víno

Rüdesheim je známý svou pohostinností, vinicemi a malebným centrem s úzkými uličkami a historickými stavbami. Zde můžete navštívit muzeum hudebních automatů, ochutnat místní víno v tradičních vinařských hospodách nebo se vydat na procházku do vinic s nádhernými výhledy na Rýn.

Rüdesheim am Rhein – malebné víno

  1. Mainz – hlavní město spolkové země a kolébka knihtisku

Mainz je hlavním městem spolkové země Porýní-Falc a je známý svou historií a katedrálou svatého Martina, která je jedním z největších románských kostelů v Německu. Navštivte Gutenbergovo muzeum, kde se můžete dozvědět o historii knihtisku a vidět jedny z prvních tištěných knih.

  1. Frankfurt – konečná destinace

Posledním městem na této trase je Frankfurt, který je jedním z největších německých měst a hlavním finančním centrem země. Prohlédněte si historické centrum s radnicí Römer, nádhernou gotickou katedrálou svatého Bartoloměje a mnoha dalšími historickými památkami. Navštivte také muzea podél nábřeží řeky Main nebo se vydejte na nákupy do slavné obchodní ulice Zeil.

Frankfurt – konečná destinace

  1. Přírodní a rekreační oblasty

Kromě kulturních a historických památek nabízí trasa mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtu také řadu přírodních a rekreačních oblastí. Cyklisté si mohou užít relaxaci a pikniky v přírodních parkách, jako je Naturpark Rhein-Taunus nebo Kühkopf-Knoblochsaue. Tyto oblasti nabízejí krásné výhledy, příjemné procházky a možnost pozorovat místní floru a faunu.

  1. Cyklistická infrastruktura

Rýnská stezka je dobře značená a udržovaná, což zajišťuje pohodlnou a bezpečnou cestu pro cyklisty. Po celé trase naleznete řadu ubytovacích zařízení, restaurací a kaváren, které se specializují na obsluhu cyklistů. Navíc mnoho měst a vesnic nabízí půjčovny kol, pokud byste si chtěli vyzkoušet jízdu na elektrokole nebo potřebovali výměnu svého kola.

Závěr

Trasa Rýnské stezky mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtu je ideálním putováním pro ty, kteří milují historii, kulturu a přírodu. Nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek, který kombinuje malebná města, impozantní památky a nádherné přírodní scenérie. Ať už jste zkušený cyklista nebo hledáte rodinné dobrodružství, tato trasa vám nabídne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.