Stuttgart: Zajímavosti a tipy pro návštěvu

Stuttgart, hlavní město spolkové země Bádensko-Württembersko v jihozápadním Německu, je jedinečným městem plným historie, kultury a technologických inovací. Toto okouzlující město nabízí návštěvníkům pestrý výběr atrakcí, muzeí a zážitků. V tomto článku vám představíme některé z hlavních zajímavostí a důvodů, proč byste měli navštívit Stuttgart.

 1. Mercedes-Benz Museum a Porsche Museum:

  Stuttgart je známý jako centrum automobilového průmyslu a domov značek Mercedes-Benz a Porsche. Navštivte Mercedes-Benz Museum, kde se dozvíte o historii značky a jejích nejvýznamnějších vozech. Porsche Museum vás pak provede historií této prestižní značky a představí vám její nejslavnější modely.

  Tip: Doporučené ubytování v Stuttgartu a okolí: Nejlepší ubytování v centru Stuttgartu


  Mercedes-Benz Museum a Porsche Museum
 2. Wilhelma Zoo a botanická zahrada:

  Jednou z nejpopulárnějších atrakcí ve Stuttgartu je Wilhelma Zoo, která je současně i botanickou zahradou. Tento rozlehlý park nabízí návštěvníkům možnost pozorovat více než 1 200 druhů zvířat a obdivovat více než 7 000 druhů rostlin. Ideální místo pro rodiny s dětmi a milovníky přírody.

  Wilhelma Zoo a botanická zahrada Stuttgart
 3. Státní galerie Stuttgart (Staatsgalerie Stuttgart):

  Umění milující návštěvníci by si neměli nechat ujít Státní galerii Stuttgart, která patří k nejvýznamnějším muzeím v Německu. Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku uměleckých děl od středověku až po současnost, včetně děl Mistra Matěje, Rembrandta, Picassa a dalších slavných umělců.

  Státní galerie Stuttgart
 4. Nový zámek (Neues Schloss) a Starý zámek (Altes Schloss):

  Navštivte stuttgartské zámky, které představují historické památky města. Nový zámek, postavený ve stylu baroka, byl původně rezidencí württemberských vévodů a nyní slouží jako sídlo státní vlády. Starý zámek, který pochází ze 13. století, dnes hostí Württemberské zemské muzeum, kde se dozvíte více o historii regionu a jeho kultuře.
 5. Schloss Solitude:

  Další malebný zámek, Schloss Solitude, se nachází na západním okraji Stuttgartu. Tento pozoruhodný rokokový zámek byl postavený jako letní sídlo pro vévodu Karla Evžena Württemberského. Jeho okouzlující zahrady a nádherný výhled na město přitahují turisty a místní obyvatele po celý rok.
 6. Fernsehturm Stuttgart:

  Pro jedinečný pohled na Stuttgart se vydejte na Fernsehturm, televizní věž vysokou 217 metrů, která byla postavena v roce 1956. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 150 metrů se naskýtá úchvatný výhled na město a okolní krajinu.
 7. Königstraße:

  Nakupování ve Stuttgartu nabízí širokou škálu možností, ale Königstraße je nesmírně populární. Tato pěší zóna je jednou z nejdelších nákupních ulic v Německu a najdete zde jak prémiové značky, tak i cenově dostupnější obchody. V okolí se také nachází mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete odpočinout a vychutnat si místní kuchyni.
 8. Weissenhof Estate (Weissenhofsiedlung):

  Pro milovníky moderní architektury je Weissenhof Estate nezbytnou zastávkou. Toto sídliště z roku 1927 bylo navrženo jako ukázka moderního bydlení a zahrnuje stavby od slavných architektů, jako jsou Le Corbusier a Ludwig Mies van der Rohe.
 9. Cannstatter Volksfest a Stuttgarter Weindorf:

  Stuttgart je také známý svými tradičními svátky a festivaly. Cannstatter Volksfest, druhý největší pivní festival v Německu, se koná každý rok na podzim a přitahuje milióny návštěvníků. Stuttgarter Weindorf je dalším oblíbeným festivalem, který se zaměřuje na místní víno a regionální speciality.

  Cannstatter Volksfest a Stuttgarter Weindorf

Závěrem:

Stuttgart je město s bohatou historií, kulturou a inovacemi, které nabízí něco pro každého. Od světoznámých muzeí a malebných zámků po tradiční festivaly a moderní architekturu, Stuttgart je ideálním místem pro návštěvníky, kteří hledají pestrou směsici zážitků