Zoologická zahrada Salzburg: Proč ji navštívit a co zde objevit

Zoologická zahrada Salzburg, známá také jako Salzburger Tiergarten, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které můžete navštívit v Rakousku. Nachází se v malebném prostředí nedaleko historického centra Salzburgu, na úpatí pohoří Hellbrunner Berg. Zoologická zahrada, která pokrývá plochu více než 14 hektarů, je domovem pro více než 1 200 zvířat z celého světa. V tomto článku se podíváme na to, proč byste měli zahrnout Zoologickou zahradu Salzburg do svého itineráře a na některé z jejích nejzajímavějších atrakcí.

Důvody pro návštěvu Zoologické zahrady Salzburg

 1. Jedinečná biodiverzita: Zoologická zahrada Salzburg je domovem pro širokou škálu zvířat z celého světa. Naleznete zde více než 140 druhů zvířat, od velkých savců jako jsou sloni a lvi až po vzácné druhy ptáků a plazů. Díky své rozmanitosti poskytuje návštěvníkům jedinečnou příležitost naučit se o zvířatech z různých koutů světa, aniž by museli cestovat do vzdálených zemí.

  Tip: Doporučené ubytování v Salzburgu a okolí: Levné ubytování v centru Salzburgu


  Důvody pro návštěvu Zoologické zahrady Salzburg

 2. Krásné prostředí: Zoologická zahrada se nachází v malebném prostředí Hellbrunner Berg, které dodává návštěvě nezapomenutelnou atmosféru. Procházka po zahradě je jako procházka po parku s výhledem na alpské panorama.

 3. Vzdělávací a zábavné aktivity: Zoologická zahrada Salzburg nabízí řadu interaktivních vzdělávacích programů a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Od komentovaných prohlídek až po speciální workshopy pro děti a dospělé - je zde mnoho možností, jak se dozvědět více o zvířatech a jejich přirozeném prostředí.

 4. Udržitelnost a ochrana přírody: Zoologická zahrada Salzburg je zapojena do mnoha mezinárodních ochranářských a výzkumných projektů, které se zaměřují na ochranu zraněných druhů a jejich přirozených prostředí. Navštívením zahrady podpoříte tyto iniciativy a přispějete k ochraně zvířat a jejich životního prostředí.

  Zajímavosti Zoologické zahrady Salzburg

  1. Africký sektor: Africký sektor zahrady vám nabízí možnost setkat se s mnoha zvířaty, která obývají africký kontinent, jako jsou sloni, žirafy, levharti nebo šimpanzi. Zde můžete získat lepší představu o životě těchto fascinujících tvorů v jejich přirozeném prostředí.

  2. Americký sektor: Americký sektor představuje zvířata z obou Amerik, včetně jaguárů, medvědů, tapírů a různých druhů ptáků. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout zvířata, která jsou pro tento kontinent typická, a dozvědět se více o jejich životě a ekologii.

  3. Asijský sektor: Asijský sektor je domovem pro různé druhy zvířat, jako jsou tygři, medvědi malajští, langury nebo pávové. V tomto sektoru můžete pozorovat některá z nejexotičtějších zvířat světa v jejich přirozeném prostředí.

  4. Evropský sektor: Evropský sektor zobrazuje zvířata, která jsou doma v evropských lesích, lukách a mokřadech. Mezi nimi najdete rysy, vlky, kamzíky a mnoho druhů ptáků.

  5. Australský sektor: Australský sektor představuje zvířata, která jsou endemická pro Austrálii a Oceánii, jako jsou klokani, emu nebo pták kivi. Tento sektor vám umožní získat jedinečný pohled na zvířata, která nejsou k vidění nikde jinde na světě.

   Zajímavosti Zoologické zahrady Salzburg

  Závěr

  Zoologická zahrada Salzburg je ideálním místem pro milovníky zvířat a přírody, kteří chtějí strávit nezapomenutelný den v krásném prostředí a zároveň se dozvědět mnoho nových informací o životě zvířat z celého světa. Ať už navštěvujete Salzburg s rodinou nebo ami, nenechte si ujít tuto skvělou příležitost prozkoumat tento jedinečný zoologický park. Díky svým vzdělávacím programům, rozmanitosti zvířat a závazku k ochraně přírody je Zoologická zahrada Salzburg nejen zábavným, ale také inspirativním zážitkem pro návštěvníky všech věkových kategorií.

  Navíc, pokud navštívíte Salzburg v průběhu celého roku, budete mít možnost zúčastnit se různých tematických akcí a festivalů, které zoologická zahrada pořádá. Tyto akce často zahrnují speciální prohlídky, workshopy a představení, které zvýrazňují jedinečné aspekty života zvířat a jejich přirozeného prostředí.

  Ať už jste vášnivým milovníkem zvířat nebo prostě hledáte příjemné místo k procházce v krásném prostředí, Zoologická zahrada Salzburg má co nabídnout každému návštěvníkovi. Přidejte ji na svůj seznam míst, která chcete navštívit při své cestě do Salzburgu, a prožijte nezapomenutelný den plný objevování a učení o fascinujícím světě zvířat.

  Parkování u Zoologické zahrady Salzburg je dostupné a obvykle zdarma pro návštěvníky zahrady. V blízkosti zoologické zahrady najdete parkoviště Hellbrunn, které je situováno přímo u vstupu do zahrady. Toto parkoviště je obvykle otevřeno pro návštěvníky po celý den.

  Mějte na paměti, že parkovací situace se může v průběhu času měnit a aktuální informace o parkování byste měli zkontrolovat na oficiálním webu Zoologické zahrady Salzburg nebo se před návštěvou zahrady informovat telefonicky.