Il Ciocco Hotel Toskánsko, Itálie ⭐️⭐️⭐️

Dovolená snů v Toskánsku
Toskánsko je jednou z nejznámějších oblastí v Itálii. Je typické dokonalou kombinací středověkých měst a vesniček, cypřišových alejí, olivových hájů a nekonečných vinic. Vaše chuťové pohárky se zase mohou těšit na zdejší víno a skvělé jídlo. Pokud máte rádi toskánský venkov, středověké městečko Barga si rozhodně zamilujete. Leží v tak trochu zapomenutém a přitom fascinujícím koutu Toskánska a pro svůj středověký šarm bylo italskou asociací ANCI zařazeno na seznam nejkrásnějších vesnic v Itálii. Ideální čas pro návštěvu historického centra je v podvečer, kdy romantické uličky ožívají ruchem, z místních klubů se ozývá živá hudba, plní se zahrádky restaurací a ve vzduchu je cítit vůně, která láká k posezení. 
Lucca, historické město za masivními hradbami, patří mezi nejkrásnější italská města. Může se pochlubit jedním z největších historických center v Toskánsku a také největší koncentrací zachovalých památek na velmi malém prostoru. Nachází se asi půl hodiny jízdy autem od vašeho hotelu, takže byste si návštěvu tohoto města rozhodně neměli nechat ujít.
Nejznámějším městem Toskánska je však bezesporu nedaleká Florencie se známou katedrálou. Můžete se zde celé hodiny procházet romantickými uličkami, kochat se krásnými vyhlídkami na řeku Arno a obdivovat místní památky a umění. Kdo by neznal slavnou sochu Michelangelovo Davida nebo Zrození Venuše od Botticelliho? Za návštěvu stojí také Pisa a její světoznámá Šikmá věž, která bude nejspíš hlavním důvodem, proč se vypravíte i do tohoto historického města. Nenechte si ujít výhled z vrcholku Šikmé věže ani baptisterium s katedrálou na náměstí Campo dei Miracoli. V nádherném Toskánsku vás toho však čeká ještě mnohem víc.

Dokonalý pobyt v nádherné přírodě mezi Florencií a Janovem
Hotel Il Ciocco se nachází v udržovaném 600hektarovém areálu nedaleko kouzelného středověkého městečka Barga. Areál tvoří impozantní přírodní park s mnoha trekingovými a cyklistickými stezkami. Je to dokonalé místo pro ty, kteří chtějí trávit svou dovolenou v dokonalém pohodlí a přitom uprostřed přírody. Pokoje jsou rozmístěny v několika romantických vilkách kolem centrální budovy, kde se nachází recepce a restaurace a kde jsou hostům poskytovány i další služby. Budete ubytovaní v útulném dvoulůžkovém pokoji kategorie Standard, z jehož okna se můžete kochat buď úchvatným výhledem na Bargu nebo na okolní zeleň. Na pokoji budete mít k dispozici pohodlná lůžka, televizi, vlastní koupelnu s fénem, bezplatné připojení k internetu a v téměř všech pokojích i balkon, kde si můžete vychutnat sklenku místního vína. Pokud si nepřivezete své vlastní kola, v areálu se nachází půjčovna jízdních i horských kol. Bylo by škoda toho nevyužít, protože stezky v areálu jsou určeny jak pro všechny, kteří chtějí strávit příjemný den s rodinou v té nejluxusnější přírodě, tak i těm, kteří chtějí dodat své vášni pro cyklistiku exkluzivní rozměr plný dobrodružství a adrenalinu. Navíc se zde nachází největší krytá pump tracková dráha v Itálii Evolve Pump Track – vzrušující okruh tvořený mnoha vlnami a klopenými zatáčkami. Z areálu Il Ciocco vede několik turistických stezek, takže se můžete vydat příjemnou procházkou do okolních malebných vesniček nebo vyrazit i na náročnější výšlap. Hoteloví hosté mohou za poplatek navštívit panoramatický bazén, který se nachází cca 3 km od hotelového areálu. Vede k němu nenáročná stezka, takže tam můžete vyrazit i na kole.