10 nejlepších míst, která musíte navštívit v Hamburku

Hamburg je jedno z nejvýznamnějších měst v Německu, které má spoustu kouzla a historie. Je to největší přístav v Německu a druhý největší v Evropě, a je také domovem mnoha kulturních, historických a zábavních atrakcí. Pokud se chystáte na cestu do Hamburgu, zde je náš tip na 10 věcí, které byste neměli vynechat:

  1. Miniatur Wunderland:

Tato expozice modelů, která zahrnuje celkem 15 000 metrů železniční tratě, je jednou z největších turistických atrakcí v Hamburgu. Zahrnuje celou řadu modelů, od měst a vesnic až po letiště a dokonce i vesmírnou stanici.

Miniatur Wunderland

  1. Hamburský přístav:

Hamburg je největším německým přístavem a má mnoho historických lodí a zajímavých muzeí. Můžete si vybrat z mnoha lodních výletů, které vás zavedou přes Elbu a umožní vám vidět město z jiného úhlu.

Tip: Doporučené ubytování v Hamburgu a okolí: Levné ubytování v Hamburku pro dva


Hamburský přístav

  1. Planten un Blomen:

Park Planten un Blomen je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v centru města. Je obklopen krásnými květinovými zahradami, fontánami a uměleckými díly.

Planten un Blomen

  1. Michel:

Kostel sv. Michaela, známý jako Michel, je jednou z nejvýznamnějších církevních staveb v Německu. Je vysoký 132 metrů a nabízí úžasný výhled na město.

Kostel sv. Michaela

  1. Elbphilharmonie:

Tato moderní koncertní síň, otevřená v roce 2017, je symbolem nového Hamburgu. Kromě koncertů se zde konají také přednášky a kulturní akce.

Elbphilharmonie Koncertní sín

  1. Fishmarkt:

Trh s rybami v Hamburgu je jednou z nejstarších a nejznámějších tržnic v Německu. Koná se každou neděli ráno a nabízí velký výběr ryb, ovoce a zeleniny, květin a mnoho dalšího.

  1. Speicherstadt:

Tato historická část města je plná malebných kanálů, cihlových skladišť a muzeí. Můžete se projít po dlážděných ulicích a objevovat skryté klenoty tohoto nezapomenutelného místa.

Speicherstadt centrum Hamburk

  1. Pauli a Reeperbahn:

Toto je čtvrť v Hamburgu, která je známá svým nočním životem a rozmanitou kulturou. Reeperbahn je hlavní ulicí této čtvrti, která nabízí mnoho barů, klubů a restaurací. Pokud hledáte zábavu a přátelskou atmosféru, St. Pauli a Reeperbahn jsou skvělým místem pro návštěvu.

  1. Rathaus:

Radnice v Hamburgu, nazývaná také Rathaus, je největší historická budova v centru města. Je vysoká 112 metrů a nabízí nádhernou architekturu, a vnitřní prostory jsou vybaveny krásnými uměleckými díly.

Radnice v Hamburgu

  1. Alster:

Jezero Alster, nacházející se v centru města, je ideálním místem pro relaxaci a procházky. Nabízí skvělé výhledy na město a je obklopeno mnoha kavárnami, restauracemi a obchody.

Jezero Alster


Toto jsou jen některé z nejzajímavějších míst, které Hamburg nabízí. Město má mnoho dalších atrakcí, jako jsou muzea, galerie, divadla a další historické a kulturní památky. Ať už cestujete do Hamburgu sami nebo s rodinou, určitě si zde najdete něco, co vás zaujme a zanechá nezapomenutelné zážitky.