Český Krumlov: Kouzelné město v srdci Jižních Čech plné historie a krásných památek

Český Krumlov, kouzelné město v jižních Čechách, je plné historie, krásných památek, romantických uliček a vynikající kuchyně. Co byste rozhodně neměli při návštěvě tohoto města minout?

 1. Návštěva zámku - nejvýznamnější památka Českého Krumlova, která je zapsána na seznamu UNESCO. Prohlédněte si krásné interiéry, umělecké sbírky a vydejte se na procházku zámeckým parkem.

  Záme Český Krumlov

 2. Procházka historickým centrem - úzké uličky plné historických budov a malebných náměstí Vás okouzlí svou atmosférou. Navštivte městskou věž a vydejte se na prohlídku místních kostelů a kaplí.

  Tip: Levné ubytování v Českém Krumlově a okolí: Nejlepší ubytování v Českém Krumlově


  budjovicka Český Krumlov

 3. Plavba na lodi po řece Vltavě - užijte si nádherný výhled na město a jeho okolí z vodní hladiny.

  Vltava Český Krumlov

 4. Muzea a galerie - Český Krumlov má bohatou kulturní scénu. Navštivte Egon Schiele Art Centrum, muzeum vodního díla Vltava nebo muzeum města Český Krumlov.

 5. Místní kuchyně - ochutnejte tradiční krumlovské speciality, jako jsou kuba, štrůdl nebo pivo Eggenberg. Navštivte místní restaurace, hospody a cukrárny a vychutnejte si místní gastronomické zážitky.

  Kavárna Český Krumlov

 6. Kulturní akce - Český Krumlov nabízí celoročně bohatý program kulturních akcí, jako jsou festivaly, koncerty, divadelní představení a tradiční slavnosti.

  Medieval Český Krumlov


Navštivte Český Krumlov a užijte si jedinečný zážitek v kouzelném městě s bohatou historií a nezapomenutelnou atmosférou.