Zámek v Českém Krumlově: Skvost jihočeské historie a kultury

Zámek v Českém Krumlově je jedním z nejvýznamnějších historických památek v České republice. Nachází se v malebném městečku Český Krumlov, které leží v jižních Čechách nedaleko hranic s Rakouskem.

Zámek byl postaven ve 13. století jako gotická pevnost a během své historie prošel několika přestavbami a rozšířeními. Dnes patří k největším komplexům historických budov v Evropě a je chráněn jako památka UNESCO.

Hlavní část zámku tvoří nádvoří, které je obklopeno řadou budov, z nichž nejvýznamnější jsou Zámecká věž, Velký palác a Divadelní budova. V těchto budovách se dnes nacházejí muzea, galerie a další kulturní zařízení.

Návštěvníci zámku se mohou procházet krásnými zahradami, kde se nachází mimo jiné unikátní barokní fontána. Další zajímavou atrakcí je Zrcadlová chodba, která spojuje zámek s nedalekým kostelem.

Zámek v Českém Krumlově je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v České republice a láká návštěvníky z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Český Krumlov, určitě si nenechte ujít tuto krásnou historickou památku.

Tip: Doporučené ubytování v Českém Krumlově a okolí: Levné ubytování v Českým Krumlově