Co je to Apartmán

Co je to Apartmán

Apartmán

Kromě klasických hotelových pokojů, jako je dvoulůžkový nebo jednolůžkový pokoj, nabízejí některé hotely jako alternativu apartmány. Asociace hotelů a restaurací definuje apartmán jako ubytování s ložnicí, obývacím pokojem a kuchyňským koutem. Díky svému vybavení jsou apartmány vhodné pro cestovatele, kteří chtějí být flexibilní a nechtějí se nechat omezovat např. otevírací dobou restaurace. Host si přesto může užít hotelové služby, jako je pokojová služba, denní úklid a v případě zájmu také snídani formou bufetu. Větší apartmány s více pokoji jsou vhodné i pro rodiny a skupiny, které žijí společně, ale nechtějí se vzdát svého soukromí. Hotely pouze s apartmány se nazývají apartmánové hotely nebo aparthotely.

Tip: Doporučené ubytování v České Republice: Nejlepší ubytování v Česku

Apartmán

Vybavení apartmánu

Základní vybavení apartmánu zahrnuje ložnici, kuchyňský kout a koupelnu. Apartmány, které v jedné místnosti kombinují ložnici, obývák a kuchyňský kout jsou známé jako studia. Apartmány s několika ložnicemi a / nebo obytnými prostory jsou zvláště vhodné pro rodiny a skupiny. Například děti mohou být uloženy do samostatných pokojů a rodiče mohou relaxovat a zakončit den v obývacím pokoji. Vybavení kuchyňské zóny se může lišit od malého kuchyňského koutu po plně vybavenou kuchyň. Hosté mají k dispozici hrnce, pánve a nádobí, stejně jako varné konvice a kávovary. Některé apartmány jsou vybaveny dokonce i myčkou a pračkou.

Vybavení apartmánu

Rozdíl: apartmán a prázdninový byt

Jedním z hlavních rozdílů mezi apartmánem a prázdninovým bytem je způsob pronájmu. Zatímco prázdninové byty se pronajímají obvykle minimálně na jeden týden, apartmány, stejně jako pokoje v hotelech, lze rezervovat na jeden nebo více dní. Kromě toho jsou apartmány v aparthotelech často spojovány se standardními službami, jako je denní úklid, 24hodinová recepce nebo pokojová služba. Některé aparthotely zahrnují také snídani a můžezde být k dispozici také wellness, fitness centrum nebo restaurace. V aparthotelech je samozřejmé také předání klíčů na recepci.