Cyklostezky v Radstadtu: Objevujte alpskou krajinu na kole

Radstadt, město ležící v rakouské oblasti Salcbursko, je známé svými krásnými cyklostezkami. Tyto cyklostezky vedou převážně po údolí řeky Enns a nabízejí nádherné výhledy na okolní alpskou krajinu.

Jedna z nejznámějších cyklostezek v Radstadtu je Ennsradweg, která vede po břehu řeky Enns. Tato cyklostezka má celkovou délku 250 kilometrů a vede z města Flachau až do města Enns. Ennsradweg je ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří si chtějí užít příjemnou cyklovýlet bez náročného stoupání. Cyklostezka je dobře značená a vede převážně po asfaltových cestách. Na trase cyklostezky je možné navštívit řadu památek a turistických zajímavostí, jako například hrad Hohenwerfen, klášter Admont nebo městečko Steyr.

Jedna z nejznámějších cyklostezek v Radstadtu

Další populární cyklostezkou v Radstadtu je Tauernradweg, která vede přes Alpy a spojuje města Krimml a Passau. Tato cyklostezka má celkovou délku 325 kilometrů a nabízí nádherné výhledy na alpskou krajinu. Tauernradweg je vhodná pro zkušené cyklisty, protože na trase cyklostezky je řada stoupání a klesání. Nicméně, cyklisté, kteří se rozhodnou absolvovat celou trasu, budou odměněni úchvatnými výhledy na údolí řeky Salzach a na okolní alpské vrcholky.

Tip: Doporučené pobyty v Rakouských Alpách a okolí: Levné ubytování v Rakouských Alaách

Další zajímavou cyklostezkou v Radstadtu je Murradweg, která vede po břehu řeky Mur a spojuje města Salcburk a Bad Radkersburg. Tato cyklostezka má celkovou délku 365 kilometrů a vede převážně po rovinaté trase. Na trase cyklostezky je možné navštívit řadu historických památek a turistických zajímavostí, jako například hrad Mauterndorf, klášter Stift St. Lambrecht nebo město Graz.

Radstadt je ideálním výchozím bodem pro cyklistické výlety do okolí. Díky své poloze v centru Salcburska jsou z Radstadtu snadno dostupné další zajímavé cyklostezky v této oblasti.