Magický průvodce Disneylandem Paříž: Atrakce, vstupenky a užitečné tipy

Disneyland Paříž, známý také jako Euro Disney, je jedním z nejoblíbenějších zábavních parků v Evropě. Nachází se ve městě Marne-la-Vallée, asi 32 km východně od centra Paříže. Park zahrnuje dvě hlavní části - Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Ať už jste rodina s dětmi, pár nebo skupina přátel, Disneyland Paříž nabízí něco pro každého. V tomto článku se dozvíte několik tipů, jak si co nejvíce užít svou návštěvu, jak vybrat správné atrakce a jak získat nejlepší vstupenky.

Tipy a triky pro návštěvu Disneylandu Paříž

Tipy a triky pro návštěvu Disneylandu Paříž

 1. Plánování je základ úspěchu

Doporučujeme navštívit oficiální webové stránky Disneylandu Paříž a stáhnout si mapu parku, abyste se lépe zorientovali. Rozhodněte se, jaké atrakce chcete navštívit, a naplánujte si trasu. Tím ušetříte čas a energii během dne.

Tip: Doporučené ubytování v Paříži a okolí: Nejlepší ubytování v centru Příže

 1. Vyhněte se špičkám

Pokud je to možné, navštivte Disneyland Paříž mimo hlavní sezónu a vyhněte se víkendům, kdy je park nejrušnější. Vstupte do parku hned po otevření a navštivte nejoblíbenější atrakce jako první, než se fronty prodlouží.

 1. Využijte FASTPASS a Standby Pass

Disneyland Paříž nabízí FASTPASS a Standby Pass, které vám umožní rezervovat si čas na atrakcích a vyhnout se tak dlouhým frontám. FASTPASS je zdarma a dostupný pro některé z nejpopulárnějších atrakcí. Standby Pass je pro všechny atrakce a lze jej získat prostřednictvím aplikace Disneyland Paris.

 1. Stravování

V Disneylandu Paříž je mnoho možností, kde se najíst, od rychlého občerstvení až po luxusní restaurace. Rezervujte si stůl předem, abyste se vyhnuli čekání na místo, zvláště pokud plánujete navštívit některou z populárních restaurací.

Atrakce, které byste neměli promeškat v Disneylandu Paříž

 1. Space Mountain: Hyperspace Mountain – Adrenalinová horská dráha
 1. Pirates of the Caribbean – Ponořte se do světa pirátů v této poutavé vodní atrakci.

 2. Ratatouille: The Adventure – Prožijte zážitek z perspektivy Remyho, krysího šéfkuchaře, v této 3D zážitkové atrakci.

 3. Big Thunder Mountain – Tato horská dráha vás zavede na divokou jízdu přes opuštěné doly ve stylu Divokého západu.

 4. It's a Small World – Objevte různé kultury z celého světa na této ikonické, barevné a hudební plavbě.

 5. The Twilight Zone Tower of Terror – Adrenalinová atrakce, která vás zavede do opuštěného hotelu a překvapí vás volným pádem z výšky.

  Magický průvodce Disneylandem Paříž: Atrakce, vstupenky a užitečné tipy

Vstupenky a balíčky v Disneylandu Paříž

 1. Jednodenní vstupenka – Tato vstupenka vám umožní navštívit jeden z parků (Disneyland Park nebo Walt Disney Studios Park) během jednoho dne.

 2. Vícedenní vstupenka – Pokud plánujete zůstat déle, zvažte koupi vícedenní vstupenky, která vám umožní navštívit oba parky během více dnů za zvýhodněnou cenu.

 3. Magic Flex Pass – Roční permanentka, která vám umožní neomezený přístup do obou parků po dobu 300 dnů v roce.

 4. Rodinné balíčky – Pro rodiny s dětmi mohou být výhodné speciální rodinné balíčky, které zahrnují ubytování, stravování a vstupenky do parků.

 5. Speciální akce a sezónní nabídky – Sledujte oficiální webové stránky Disneylandu Paříž pro aktuální nabídky a slevy na vstupenky a balíčky.

Závěrem

Návštěva Disneylandu Paříž je nezapomenutelný zážitek, který si užijete se svými blízkými. S dobrou přípravou, správným výběrem atrakcí a výhodnými vstupenkami si můžete být jisti, že váš pobyt bude naprosto magický.