Nejkrásnější místa Krkonoš

Sněžka – nejvyšší hora Krkonoš

Když se řeknou Krkonoše, každému se určitě jako první vybaví jejich nejvyšší hora, která je zároveň i nejvyšší horou České republiky. Komu se na tento nádherný vrchol šlapat pěšky, může se vydat z Pece pod Sněžkou lanovkou, která je nejvýše položeným dopravním zařízením v České republice a během jízdy nabízí dech beroucí výhledy.


Pan
čavský vodopád

Jedním z nejpůsobivějších krkonošských vodopádů je kaskádovitý vodopád na Pančavském potoce nedaleko Labské boudy. U vodopádu se nachází Ambrožova vyhlídka, ze které můžete obdivovat nejen samotný vodopád, ale také nádherný výhled na Labský důl, Kozí hřbety a Kotel.

Pančavský vodopád

Mumlavský vodopád

Tento romantický vodopád se nachází na řece Mumlavě nedaleko Harrachova a je tvořený 10 m vysokými stupňovitými žulovými bloky, přes které padá voda. V zimě mráz promění vodu v led a vykouzlí pohádkový ledopád.

Tip: Doporučené ubytování v Krkonoších a okolí: Nejlepší wellness ubytování v Krkonoších


Stezka korunami strom
ů 

Stezka mezi korunami stromů nedaleko Jánských Lázní vede ve výšce 24 metrů a měří 1,5 km. Součástí stezky je 45 m vysoká vyhlídková věž, odkud můžete obdivovat okolní stromoví i krkonošskou krajinu. V rámci návštěvy stezky si můžete prohlédnout také spletitý kořenový systém krkonošského lesa a seznámit se s mikrosvětem půdy i těmi nejmenšími živočichy, kteří v něm žijí.

Stezka korunami stromů 

Černohorské rašeliniště

Z Jánských Lázní se můžete lanovkou vyvést na Černou Horu, odkud je to k Černohorskému rašeliništi co by kamenem dohodil. Toto rašeliniště představuje největší a nejstarší vrchovištní na území Krkonošského národního parku. Rašeliništěm vede naučná stezka s překrásnými panoramatickými výhledy.

Černohorské rašeliniště 

Sportovní areál Harrachov

V Harrachově zažijete dovolenou plnou zážitků, relaxace i zábavy v každé roční. V místním Sportovním areálu si užijete spoustu legrace v lanovém centru a na bobové dráze a zažijete adrenalin ve Vertical parku nebo při jízděna čtyřkolkách nebo koloběžkách. Kromě toho se zde nachází také tenisové hřiště, koupaliště s minigolfem a multifunkční hřiště. U spodní stanice lanovky na Čertovu horu se nachází Dětský park s velikým dřevěným hradem, obří vzduchovou trampolínou a skákacím hradem, takže na návštěvu Harrachova budou dlouho vzpomínat i vaše ratolesti.

 

Aquapark Špindlerův Mlýn

Za relaxací v centru Krkonoš můžete vyrazit do areálu aquaparku ve Špindlerově Mlýně, kde na vás čeká spoustu zábavy v podobě tobogánu, člunového tobogánu, divoké řeky, vodních kol a dalších atrakcí. Odpočinek si užijete ve vířivce nebo v bazénu u masážních trysek a na perličkových masážních lůžkách. Své tělo pak prohřejete v sauněnebo v páře. Na nejmenší návštěvníky čeká mělký vyhřátý bazének s hříbkem s padající vodou.

Aquapark Špindlerův Mlýn

 

Centrum zábavy v Jilemnici

A kdyby během vaší návštěvy Krkonoš třeba nevyšlo počasí, můžete s dětmi vyrazit do Centra zábavy v Jilemnici, kde si děti mohou vyzkoušet střelbu z luku nebo ze vzduchovky, zahrát stolní tenis nebo stolní fotbálek nebo se zabavit v dětském koutku s míčky, skluzavkou a  trampolínou.

Centrum zábavy v Jilemnici