Prozkoumejte skryté klenoty Drážďan

Ať už hledáte historické památky, kulturu nebo pulsující metropoli plnou zábavy, Drážďany vás nezklamou. Stopy dlouhé historie města najdete takřka na každém kroku. Kdo by neznal Zwinger, Rezidenční zámek, Semperovu operu nebo nejznámější dominantu města, Mariánský kostel Frauenkirche. Drážďany však mají co nabídnout i těm návštěvníkům, kteří neradi ztrácejí čas v dlouhých frontách v davu dalších turistů. Následujících pět tipů vám ukáže Drážďany trochu jinak.

Kunsthofpassage

Tip: Doporučené ubytování v Dráždanech a okolí: Pobyty pro dva v Dráždanech

1. Kunsthofpassage

V Drážďanech si dopřejte dost času na procházky, protože město je prosyceno jedinečnou atmosférou a směsicí vlivů i stylů. Skvělým příkladem je právě Kunsthofpassage. Pět navzájem spojených dvorů tvoří svět sám o sobě. Snové domy, zdobené fasády, zastrčené ateliéry i restaurace, kde si můžete své dojmy patřičně vychutnat. Obrovskou výhodou je volný vstup 24 hodin denně, takže si tuto netradiční prohlídku můžete užít kdykoliv. Trasu najdete mezi ulicemi Görlitzer Straße 23/25 a Alaunstraße 70.

Knížecí průvod (Fürstenzug)

2. Knížecí průvod (Fürstenzug)

Nástěnný obraz Knížecí průvod je ojedinělou památkou na panovníky z rodu Wettinů. Více než stometrový obraz seřadil jednotlivé vládce do jezdeckého průvodu. Původně mělo jít o fresku, ale nakonec se přikročilo k vyhotovení 25 tisíc porcelánových dlaždic, které dodnes zdobí ulici Augustusstraße. Staňte se svědky více než 800 let historie, a to bez vstupného a bez čekání, kdykoliv budete mít chuť.

Po stopách Kurta Vonneguta

3. Po stopách Kurta Vonneguta

Drážďany se zapsaly do života známého amerického spisovatele Kurta Vonneguta stejně jako se on zapsal do historie města. Jatka z ikonického románu Jatka č. 5 totiž stála právě v Drážďanech a vy se můžete vydat po stopách Vonneguta i jeho válečných zážitků. Na organizované procházce se s průvodcem vydáte do míst, kde jatka stála. Kromě výkladu o dobovém kontextu budete mít možnost prohlédnout si poslední dochovaný sklep z doby, kdy se zde Vonnegut schovával před ničivým náletem a zázračně ho přežil. Více informací najdete na webu (německy a anglicky): www.nightwalk-dresden.de/kurt-vonnegut-tour-dresden/.

Nejkrásnější obchod s mléčnými výrobky na světě (Molkerei Pfund)

4. Nejkrásnější obchod s mléčnými výrobky na světě (Molkerei Pfund)

V moderní době jsme už skoro zapomněli, že i obchod může být uměleckou i historickou památkou. Pfundova mlékárna z konce 19. století vás ohromí nejen kvalitními dobrotami, ale také novorenesančním interiérem. Ručně zdobené obložení v kombinaci s kvalitní keramikou z místní továrny vytvořily skutečně dechberoucí podívanou. Mlékárna je tak úžasným lákadlem nejen pro gurmány. Tento krámek se dokonce dostal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejkrásnější mlékárna na světě. Nejlepší čas k návštěvě je hned po otevření, kdy je nejklidnější část dne.

Řemeslné pivo (Hopfenkult)

5. Řemeslné pivo (Hopfenkult)

 Slyšeli jste už o řemeslném nebo „craftovém“ pivu? Od obyčejného piva ho odlišuje odvaha experimentovat, upravovat tradiční recepty a tvořit nové chutě. V posledních letech jde o obrovskou vlnu, která strhla všechny opravdové milovníky piva. V tomto drážďanském obchodě nabízejí více než 300 speciálních piv z celého světa. Skutečný nadšenec ocení pravidelné ochutnávky nebo dokonce možnost uvařit si vlastní pivo. Více najdete na jejich webu: www.hopfenkult-der-craft-beer-store.jimdosite.com/