Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou: unikátní zážitek v jižních Čechách

Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou

Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou je jedním z nejznámějších turistických cílů v jižních Čechách. Tato pěší lávka se rozprostírá na délce 675 metrů a převyšuje terén až o 40 metrů. Je to nejen unikátní zážitek pro turisty, ale také skvělá možnost poznat lesní ekosystém z jiné perspektivy.

Stezka korunami stromů Lipno ekosystém

Stezka korunami stromů byla otevřena v roce 2012 a od té doby se stala oblíbeným cílem turistů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Je to jedna z nejdelších a nejvýše položených stezek korunami stromů v Evropě. Vstup na stezku je zpoplatněn, avšak cena je poměrně příznivá a zahrnuje i vstup do informačního centra.

Tip: Doporučené welness pobyty v jížních Čechách a okolí: Levné ubytování jížní Čechy

Stezka začíná na parkovišti u břehu Lipenské přehrady a postupně stoupá do korun stromů. Cestou je možné pozorovat různé druhy lesních rostlin a živočichů. Stezka nabízí několik vyhlídek, ze kterých je možné vidět krásné panoramatické výhledy na okolní krajinu.

Stezka korunami stromů je postavena z ekologických materiálů a nezasahuje do lesa. Lávka je navržena tak, aby nevadila ani zvěři ani ptákům. Na stezce jsou umístěny informační tabule, které poskytují zajímavé informace o lesním ekosystému a historii této oblasti.

Stezka korunami stromů nad stromy

Kromě Stezky korunami stromů nabízí Lipno nad Vltavou mnoho dalších možností pro turisty. Je zde například velká vodní nádrž, kde si mohou návštěvníci zapůjčit lodě, kajaky nebo paddleboardy. V zimě je zde v provozu lyžařské středisko, které nabízí sjezdovky pro začátečníky i pokročilé lyžaře.

Lipno nad Vltavou lodě

Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou je skvělým místem pro ty, kteří chtějí poznat lesní ekosystém z jiné perspektivy. Je to unikátní zážitek, který by neměl uniknout žádnému milovníkovi přírody a turistovi, který navštíví jižní Čechy.