Zážitky z návštěvy ZOO Ostrava: Procházka světem zvířat a přírody

ZOO Ostrava je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí na východě České republiky. Nachází se v krásném přírodním prostředí a nabízí návštěvníkům možnost pozorovat a interagovat s více než 300 druhy zvířat z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit ZOO Ostrava, určitě nebudete litovat. Hlavním lákadlem jsou samozřejmě zvířata, která zde můžete vidět. ZOO Ostrava se může pochlubit unikátními druhy jako jsou bílí lvi, bělokur horský, žirafa Rothschildova a mnoho dalších. Pro milovníky opic je zde dokonce samostatná expozice, kde můžete vidět nejen klasické opice jako gibony nebo orangutany, ale také vzácné druhy jako například lemuři.

ZOO Ostrava se neustále snaží zlepšovat a rozšiřovat své expozice a v poslední době byly otevřeny nové pavilony pro tygry a slony. Tygři se zde cítí velmi dobře a návštěvníci se mohou podívat, jak trénují své lovické schopnosti. Sloni zase mají k dispozici velký prostor, kde si mohou užívat svého života a návštěvníci mohou vidět, jak se koupou a chovají se jako v divočině.

Kromě zvířat zde najdete také zajímavé expozice o historii ZOO Ostrava, o ochraně přírody a mnoho dalšího. Pro děti jsou připraveny různé hry, soutěže a atrakce, takže se nebudou nudit ani chvíli. ZOO Ostrava se také snaží vzdělávat návštěvníky o ochraně přírody a udržitelnosti, takže vás čekají zajímavé a poučné prezentace a ukázky.

Při návštěvě ZOO Ostrava je důležité dodržovat pravidla, která zde platí, aby se zvířata necítila ohrožená a návštěvníci mohli bezpečně a pohodlně procházet celou zoo. Je tedy nutné dodržovat určené trasy a zóny, nekrmit zvířata, nechat je v klidu a respektovat jejich potřeby.

Tip: Doporučené ubytování v Ostravě a okolí: Levné ubytování v Ostravě


Plánek ZOO Ostrava

Pro vstup do ZOO Ostrava je třeba zakoupit vstupenky, které jsou k dispozici buď přímo na místě, nebo lze zakoupit i předem online. Cena vstupenek je velmi přijatelná a je možné si vybrat z různých druhů vstupenek, včetně rodinných nebo skupinových vstupenek.

Pokud se rozhodnete strávit den v ZOO Ostrava, můžete si zde také zakoupit občerstvení a suvenýry. V areálu ZOO najdete několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete odpočinout a dobít energii. K dispozici jsou také suvenýry, jako jsou plyšoví zvířátka, trička, hrníčky a další drobné dárky.

Závěrem lze tedy konstatovat, že návštěva ZOO Ostrava je skvělým zážitkem pro všechny věkové kategorie. Nabízí fascinující pohled na svět zvířat, krásnou přírodu a mnoho zajímavostí a aktivit pro celou rodinu. Pokud plánujete návštěvu Ostravy, určitě nezapomeňte navštívit tuto úžasnou zoo a užít si den plný zábavy a přírodních krás.

Pro více informaci navštivte stránky ZOO Ostrava.