5 důvodů pro návštěvu Berchtesgadenu: Průvodce německým horským rájem

Berchtesgaden, malebné městečko v jihovýchodním Německu, je ideální destinací pro milovníky přírody, historie a architektury. Nachází se v Alpách, v Bavorsku, a nabízí úchvatné scenérie, vzrušující aktivity a fascinující historické památky. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvážit návštěvu Berchtesgadenu a několik tipů, co dělat a vidět při vašem pobytu.

Königssee – královské jezero

 1. Königssee – královské jezero

  Königssee je jedním z nejkrásnějších jezer v Německu a zároveň jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Berchtesgaden. Toto ledovcové jezero, obklopené strmými horami, nabízí malebné výhledy a čistou vodu. Můžete si pronajmout loď a plavit se po jezeře, navštívit známý kostel sv. Bartoloměje nebo vyrazit na pěší túru po okolních stezkách.

  Tip: Doporučené ubytování Bavorsko a okolí: Nejlepší levné ubytování v Bavorsku

 2. Orlí hnízdo – historická památka a vyhlídka

  Orlí hnízdo (Kehlsteinhaus) je historická stavba postavená jako dárek pro Adolfa Hitlera. Dnes je otevřeno veřejnosti a slouží jako restaurace a vyhlídkové místo s úžasným výhledem na Alpy. Vystoupit sem můžete lanovkou nebo autobusem. Prohlídka místa vám poskytne vhled do druhé světové války a nacistického Německa.

  Orlí hnízdo – historická památka a vyhlídka

 3. Národní park Berchtesgaden

  Berchtesgaden je také domovem národního parku, který zaujímá více než 200 čtverečních kilometrů. Zde můžete prozkoumat množství turistických stezek, pozorovat zvěř, včetně vzácných druhů ptáků a savců, a obdivovat přírodní krásy, jako jsou vodopády a skalní útvary. Park je ideální pro rodiny, milovníky přírody a turistiku.

  Národní park Berchtesgaden

 4. Solné doly

  Berchtesgaden je známý svými historickými solnými doly. Prohlídka dolu, která zahrnuje jízdu na podzemním vláčku, vám umožní nahlédnout do těžby soli a jejího výýznamu pro region. Během prohlídky můžete navštívit podzemní jezero a skluzavky, které vás vezmou do hlubin dolu. Solné doly jsou ideální destinací pro všechny věkové skupiny a představují zábavný způsob, jak se dozvědět něco o historii a průmyslu v oblasti.

 5. Městečko Berchtesgaden


  Centrum městečka Berchtesgaden je samo o sobě skvělým místem k prozkoumání. Procházejte se po úzkých uličkách lemovaných historickými budovami a užijte si atmosféru tohoto malebného bavorského města. Návštěvníci si mohou prohlédnout Schloss Berchtesgaden, zámek, který byl kdysi sídlem bavorských vévodů, či navštívit místní muzea, jako je Heimatmuseum, které se věnuje místní historii a kultuře. Nezapomeňte ochutnat tradiční bavorské speciality v jedné z místních restaurací a hospod.

  Městečko Berchtesgaden

  Doporučený itinerář:

  Den 1:

  • Návštěva Königssee a plavba lodí k kostelu sv. Bartoloměje
  • Pěší túra kolem jezera a okolí

  Den 2:

  • Návštěva Orlího hnízda a prohlídka historického místa
  • Procházka městečkem Berchtesgaden a návštěva Schloss Berchtesgaden

  Den 3:

  • Prozkoumání Národního parku Berchtesgaden a jeho přírodních krás
  • Pozorování zvěře a relaxace v parku

  Den 4:

  • Návštěva solných dolů a prohlídka podzemního světa
  • Návštěva Heimatmuseum a poznávání místní historie a kultury

  Závěrem

  Berchtesgaden je překrásná destinace pro všechny, kteří mají rádi přírodu, historii a kulturu. S nádhernými scenériemi, vzrušujícími aktivitami a bohatou historií je to místo, které byste měli zvážit přidat na svůj seznam návštěv. Bez ohledu na to, zda plánujete strávit týden nebo jen prodloužený víkend, Berchtesgaden nabízí něco pro každého.