Tajemství a zajímavosti zámku Hohenschwangau: Tipy pro návštěvníky

Zámek Hohenschwangau je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších zámků v Německu. Nachází se v malebném prostředí Bavorských Alp, nedaleko světoznámého zámku Neuschwanstein. Tato historická stavba je plná tajemství a zajímavostí, které stojí za to objevit. V tomto článku vám představíme nejen historii a architekturu zámku Hohenschwangau, ale také pár tipů a zajímavostí, které byste mohli během návštěvy zjistit.

Zámek Hohenschwangau Tajemství a tipy pro návštěvu

  1. Historie zámku zámek Hohenschwangau

   Zámek Hohenschwangau má bohatou historii sahající až do 12. století. Původně zde stávala středověká pevnost, která byla postupem času zničena. V 19. století byl zámek obnoven a rekonstruován na podnět bavorského krále Maxmiliána II. Jeho syn, Ludvík II., proslulý stavitelem zámku Neuschwanstein, zde strávil mnoho času během svého mládí.

Tip: Doporučené ubytování v Bavorsku a okolí: Nejlepší levné ubytování v Bavorsku

 1. Architektura zámku:

  Zámek Hohenschwangau je postaven v romantickém slohu, který kombinuje gotické, renesanční a barokní prvky. Zámek je obklopen zahradami a parky, které nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

  Architektura zámku

 2. Světoznámé fresky:

  Interiér zámku Hohenschwangau je zdoben nádhernými freskami, které zobrazují německé ságy a legendy. Fresky vytvořil známý malíř Moritz von Schwind, který se nechal inspirovat básněmi a příběhy, jež četl král Ludvík II.

 3. Tipy pro návštěvníky:

 • Pokud plánujete navštívit zámek Hohenschwangau, doporučujeme si předem zarezervovat vstupenky online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.
 • Při návštěvě zámku nezapomeňte navštívit také zámecký park, který nabízí malebné výhledy na okolní krajinu a je ideální místo pro piknik nebo odpočinek.
 • Pro milovníky historie a architektury doporučujeme navštívit nedaleký zámek Neuschwanstein, který je často považován za jeden z nejkrásnějších zámků na světě. Tento zámek, inspirovaný pohádkovými příběhy, byl postaven na přání krále Ludvíka II. a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Německu.
 • V okolí zámku Hohenschwangau se nachází několik turistických tras, které vás zavedou do malebných koutů Bavorských Alp. Pokud máte rádi pěší turistiku, nezapomeňte si přibalit pohodlné boty a vychutnat si krásu přírody.
 • Pokud se chcete dozvědět více o historii a zajímavostech zámku Hohenschwangau, doporučujeme si před návštěvou zámku přečíst některé z knih či průvodců, které jsou k dispozici v místním knihkupectví či v informačním centru.
 1. Legenda o rytíři Schwangau:

  Jedna z nejznámějších legend spojených se zámkem Hohenschwangau vypráví o rytíři Schwangau, který žil v původní středověké pevnosti. Podle pověsti byl rytíř Schwangau ochráncem místních obyvatel a bojoval proti zlu a nespravedlnosti. Legenda o rytíři Schwangau je jedním z mnoha příběhů, které ožívají na freskách zámku.

Závěrem

Zámek Hohenschwangau je nádherná historická památka, která nabízí mnoho zajímavostí a tajemství pro návštěvníky. Ať už jste milovníkem historie, architektury, nebo jen chcete prozkoumat nádhernou přírodu Bavorských Alp, Hohenschwangau vám jistě nabídne nezapomenutelný zážitek. Nezapomeňte na naše tipy a příjemně strávený čas v tomto malebném zámku vám bude jistě připomínat nejen návrat do minulosti, ale také nekonečnou krásu přírody a lidského ducha.