Bez stravy

Pobyt bez stravy

Tato zkratky se objevuje při rezervaci hotelového pokoje a poskytuje přesnější popis zahrnuté služby. Rezervace označená jako BS znamená pouze přenocování v hotelu, kdy host nedostává žádnou stravu. Stravování v cestovním ruchu je snídaně, polopenze, plná penze a all inclusive. Polopenze zahrnuje snídani a další teplé jídlo, kterým je obvykle večeře. Při plné penzi obdrží host snídani a dvě teplá jídla. Pokud si rezervujete nabídku all inclusive , je v ceně zahrnuto veškeré jídlo a pití bez ohledu na to, co během dovolené skutečně konzumujete.

Host má většinou možnost rezervovat si variantu stravování. To však záleží na možnostech konkrétního hotelu. Některé hotely například mají k dispozici pouze snídaňovou místnost, takže dodatečná rezervace polopenze nebo plné penze není možná.

Při rezervaci ubytování si pečlivě přečtěte podmínky. Protože pokud v rezervaci není zahrnuta strava, neznamená to automaticky, že v příslušném ubytovacím zařízení, kterým může být hotel, penzion, hostel nebo prázdninový byt, existuje možnost vlastního stravování. Ubytování s vlastním stravováním má obvykle k dispozici společnou kuchyň, ve které si hosté mohou připravit vlastní jídlo. 

Tip: Doporučené ubytování v České Republice: Nejlepší víkendové pobyty v Česku

Pobyt bez stravy bar

Prázdninový apartmán bez stravy

Oblíbeným typem ubytování během dovolené je prázdninový apartmán nebo prázdninový dům, který si lze na určitou dobu pronajmout. U těchto typů ubytování lze předpokládat, že nebude nabízeno žádné jídlo. Obvykle je však k dispozici kuchyň, ve které si můžete připravit vlastní jídlo.

Pobyt bez stravy snídaně

Výhody ubytování bez stravy

Ubytování bez stravy má rozhodně své výhody. Jednou z nich je nižší celková cena za ubytování v hotelu, protože cena snídaně často představuje nemalé náklady. V okolí hotelů je často dost možností, kde si pochutnat na lahodné snídani. Zejména ve městech je hodně pekáren nebo malých kaváren. Místo rezervace polopenze můžete strávit příjemný večer v restauraci poblíž hotelu. Další výhodou je rozmanitost restaurací a pokrmů, které můžete poznat, pokud si zarezervujete přenocování bez jídla. Každý den se můžete rozhodnout, zda si chcete ráno pochutnat na čerstvém croissantu v pekárně nebo si nechat připravit míchaná vejce v kavárně. Totéž platí pro oběd a večeři. Pokud má být jeden večer romantický, můžete si dopřát elegantní restauraci, zatímco další večer byste mohli vyrazit na exotický výlet do Indie nebo Thajska nebo do typické rodinné restaurace. Při rezervaci přenocování se stravou o tyto všestranné kulinářské zážitky přijdete.

Pobyt bez stravy pečivo

Nevýhody ubytování bez stravy

Pokud chcete prožít den bez stresu a před odchodem z hotelu na vzrušující prohlídku města nebo namáhavou túru se pořádně posilnit, je stravování v hotelu pohodlným a ideálním způsobem. Obzvláště oblíbené je rezervace přenocování se snídaní, kdy máte k dispozici lahodná snídaně formou bufetu. Můžete jen vstát a obléci se, abyste si mohli vychutnat ranní kávu s míchanými vejci a čerstvým pečivem. Po snídani se můžete vrátit do svého pokoje, odpočinout si a připravit se na celý den. Totéž platí pro polopenzi, kdy večeře v hotelu znamená méně stresu . Navíc po první snídani a první večeři víte, jaká je kvalita jídla a celková atmosféra.

Pokud jste si během svého pobytu rezervovali jídlo, můžete v některých hotelech dokonce využít pokojovou službu v hotelu a objednat si jídlo a pití přímo do svého pokoje. Pohodové snídani nebo romantickému večeru v posteli pak nebude nic stát v cestě. Zde však buďte opatrní: pokojová služba je obvykle spojena s určitým příplatkem.

Pokud budete během své dovolené ubytováni v prázdninovém bytě nebo domě s vlastní kuchyní, ani v tomto případě nebudete muset opouštět místo svého ubytování, abyste si pochutnali na snídani nebo večeři. Nevýhodou však je, že musíte nakupovat potraviny a plánovat, co budete k přípravě jídla potřebovat. Jídlo si navíc budete muset připravit sami, což není tak pohodlné jako snídaně formou bufetu v hotelu nebo lahodná večeře v hotelové restauraci.