Objevte exotický svět zvířat v srdci Vídně: Návštěva Vídeňské zoo

Vídeňská zoo, známá také pod názvem Tiergarten Schönbrunn, patří k nejstarším a největším zoologickým zahradám na světě. Nachází se v areálu zámeckého parku v historické části Vídně a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí města.

Zoo je domovem více než 700 druhů zvířat z celého světa, což ji činí jedním z nejrozmanitějších zvířecích světů. Kromě tradičních zvířat, jako jsou lvi, sloni a žirafy, nabízí zoo také vzácné druhy jako okapi, amurští tygři a koaly.

Mezi hlavní atrakce patří pavilony primátů, slonů, velbloudů a pingvinů, kde můžete pozorovat tyto zvířata v akci. Zoo také nabízí zážitky, jako je krmení žiraf nebo jízda na velbloudech. Pro děti je připravena interaktivní expozice s možností vstoupit do obývacího prostoru surikat nebo se projít tunelem mezi tucňáky.

Další zajímavou atrakcí je tzv. deštný les, což je exotické prostředí, ve kterém můžete vidět chodící stromové klokany, motýly a ptáky v přírodním prostředí. Pro milovníky zvířat, kteří hledají něco více adrenalinového, je možné navštívit oblast afrických savan, kde se pasou zebry, gazely a antilopy, nebo tropické akvárium s mnoha druhy ryb a dalších vodních živočichů.

Tip: Doporučené ubytování ve Vídni a okolí: Levné ubytování ve Vídni

Vídeňská zoo je také aktivně zapojena do ochrany ohrožených druhů zvířat a má řadu programů a projektů, které se zaměřují na ochranu přírody a ochranu zvířat v divoké přírodě. Na svých stránkách nabízí informace o programu adopce zvířat a možnosti přispět na ochranu ohrožených druhů.

Celkově lze říci, že Vídeňská zoo je jedinečné místo, kde můžete vidět širokou škálu zvířat z celého světa a užít si jedinečný zážitek z návštěvy. Zajímavé expozice, interaktivní zóny a programy ochrany ohrožených