Prozkoumejte skryté klenoty Paříže

Když se řekne Paříž, kde kdo si vybaví romantická zákoutí, Eiffelovu věž, katedrálu Notre-Dame, baziliku Sacré-Cœur nebo pevnost Bastila. Francouzská metropole svým návštěvníkům ale nabízí mnohem více, než jen majestátní stavby, které najdete na každé pohlednici. Tedy pokud jsou ochotní pořádně zkoumat. Sepsali jsme pro vás 5 tipů na kouzelná místa bez front, která v běžných průvodcích nenajdete.

Vinohrady Montmartre

1. Vinohrady Montmartre

 Víno a Paříž jdou skvěle dohromady. Proč si tedy nedat skleničku přímo mezi pařížskými vinohrady? Montmartre Vineyard je v Paříži už přes 800 let a mezi aktivními vinohrady slavného velkoměsta zůstal osamocen. Vydejte se sem kolem října, kdy začíná tradiční vinařská slavnost sbírání hroznů Fête des Vendanges.

Tip: Doporučené ubytování v Paříži a okolí: Nejlepší hotely v centru Paříže

Le Louxor Palais Du Cinema

2. Le Louxor Palais Du Cinema

 Zajděte na film do nejstaršího kina v Paříži. Ještě několik let zpátky byla hala Le Louxor Palais Du Cinema v havarijním stavu. V roce 2013 byla restaurována a nyní dává svým návštěvníkům nahlédnout do pařížské historie, která je většinou turistů ignorována. Zajděte si sem v deštivém pařížském dni a sledujte buď současné, nebo historické francouzské filmy. Program kina najdete na www.cinemalouxor.fr

Medicejská fontána

3. Medicejská fontána

 Odpočiňte si od ruchu francouzské metropole a vydejte se do sluncem zalitých Lucemburských zahrad. V tichém rohu zahrady se posaďte na jednu z laviček a pozorujte uklidňující vodu Medicejské fontány ukryté ve stínu stromů. Místo je ideální na odpolední svačinu i pro romantické chvíle ve dvou.

Rue Cremieux

4. Rue Cremieux

 Jedna z nejšťastnějších ulic v Paříži zaručeně vyčaruje úsměv také na vaší tváři. Možná si budete připadat jako na ostrově v Karibském moři. Rue Cremieux je malá ulice pro pěší, lemovaná roztomilými domy v barvách duhy. Nejlepší čas na návštěvu je kolem poledne za jasného dne, kdy slunce dokonale osvětluje pestrobarevné domy.

Latinská čtvrť – Rue Mouffetard

5. Latinská čtvrť – Rue Mouffetard

Pařížská ulice Rue Mouffetard je známá především svou hustotou malých obchůdků. V horní části ulice až k Place de la Contrescarpe a k počátku sklonu k sv. Medardovi najdete spoustu restaurací a barů. Pro klidné posezení u kávy sem přijďte přes den, pro bujarý noční život navštivte jeden z místních podniků v podvečer. Ve spodní části ulice, až ke křižovatce s ulicí Rue Jean-Calvin, můžete také každý den nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu a různé pochutiny.

Paříž ve stínu Eiffelovky

Vychutnejte si Paříž bez zástupu turistů. Ochutnejte místní kuchyni, poseďte u sklenky francouzského vína a navštivte magická místa, na která by vám kvůli čekání ve frontách nezbyl čas. Procházejte se ulicemi a nasávejte atmosféru města, které tolik okouzlilo svět.

Mapa