Objevte kouzlo Maďarska - cestování plné kultury, historie a relaxace

Pokud plánujete cestu do střední Evropy, rozhodně nevynechejte Maďarsko. Tato země nabízí bohatou historii, kulturu a krásné přírodní scenérie. Zde je několik tipů, co byste si při své cestě do Maďarska neměli nechat ujít:
 1. Budapešť - hlavní město Maďarska je jedno z nejkrásnějších evropských měst. Navštivte historický hrad, prohlédněte si baziliku sv. Štěpána nebo slavný parlament. Budapešť je také proslulá svými termálními lázněmi, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

  Tip: Levné ubytování v Budapešti a okolí: Nejlepší ubytování v Budapešti


  Budapešť

 2. Balaton - největší jezero v Evropě nabízí krásné pláže a vodní sporty. Okolní vinice producují kvalitní víno a nabízejí skvělé degustace. Balaton je ideálním místem pro relaxaci, plavání nebo kitesurfing.

  Balaton

 3. Eger - město se slavným termálním lázněm a historickým hradem. V Egeru se nachází také bazilika sv. Jana Křtitele a několik muzeí. Město je ideální pro procházky a ochutnávání místních specialit.

  Eger

 4. Hortobágy - největší národní park v Maďarsku s množstvím divokých zvířat, jako jsou bizoni a lišky. Navštivte tradiční pastevské usedlosti a muzeum, kde se můžete dozvědět více o životě pastevců na tomto území.

  Hortobágy

 5. Tokaj - region slavný svým sladkým vínem. Navštivte některou z místních vinných sklepů a ochutnejte Tokajské víno. Pokud máte rádi aktivní dovolenou, můžete si vyzkoušet cykloturistiku, turistiku nebo vodní sporty.

  Tokaj

Maďarsko také nabízí skvělé možnosti pro gastronomické zážitky. Vyzkoušejte tradiční maďarské pokrmy, jako jsou guláš, pörkölt nebo sladké dezerty jako tvarohové nákypy. Místní kuchyně je plná chuti a zajímavých ingrediencí.

Výhodou cestování do Maďarska je také příjemná cena. Ubytování, strava a vstupné do památek jsou zde mnohdy levnější než v jiných evropských zemích.

Maďarsko je skvělým místem pro nákupy. V Budapešti se nachází mnoho moderních obchodů, ale také tradičních tržnic a starých knihkupectví. Pokud máte rádi umění a řemesla, nevynechejte návštěvu místních galerií a řemeslných dílen.

Kromě toho, Maďarsko má také bohatou hudební a divadelní scénu. V Budapešti se nachází mnoho koncertních sálů, divadel a operních domů. Zde můžete ochutnat místní hudbu a tance, jako je například folklorní tance a cikánská hudba.

Pokud se chystáte na dovolenou do Maďarska, nezapomeňte si připravit nějakou místní měnu - maďarský forint. Mnoho obchodů a restaurací přijímá také platební karty, ale v menších obcích nebo na trzích bývá platba hotovostí častější.

Maďarsko je jedinečnou zemí s bohatou historií, kulturou a přírodou. Navštivte některé z místních památek, vychutnejte si místní kuchyni a užijte si relaxaci na pláži nebo v termálních lázních. Maďarsko vám nabízí skvělou možnost pro dovolenou plnou zážitků a krásných vzpomínek.